Ruošiamasi skiepyti abiturientus, atliekama vakcinacija kitų asmenų

Apie Kėdainių vakcinacijos centro darbą šiuo metu pasakoja Danutė Šilkaitienė, bendrosios praktikos slaugytoja, vakcinacijos koordinatorė.

Šiuo metu Vakcinacijos centras dirba keliomis kryptimis: ruošiamės naujos grupės ‒ abiturientų vakcinacijai. Pas mus rajone yra 344 abiturientai, o mes turime tokius pajėgumus, kad visus norinčius galėtume paskiepyti per geros 1,5 dienos ir išleisti juos pirmiausia į konsultacijas, o po to jau saugiai laikyti brandos egzaminų. Planuojame pirmąjį skiepą abiturientams suteikti netrukus po Velykų. 

Antroji kryptis ‒ patikslinta koronavirusu persirgusių arba antikūnų turinčių gyventojų vakcinacijos tvarka. Ką turi žinoti asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga? – Jie galės būti vakcinuojami nuo diagnozės patvirtinimo praėjus 180 dienų, t. y. šešiems mėnesiams. Jeigu liga nebuvo diagnozuota, bet serologinis tyrimas rodo antikūnų buvimą organizme, toks asmuo galės būti vakcinuojamas praėjus tik 60 dienų nuo antikūnų tyrimo rezultato.

Šiuo metu rajone skiepijami asmenys 65 m. amžiaus ir vyresni, taip pat tęsiama vakcinacija prioritetinių grupių – t. y. švietimo įstaigų darbuotojai, socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, kitų tikslinių grupių asmenys, kurių vakcinacija jau buvo pradėta anksčiau. Iš pirmųjų grupių yra likę visai nedaug asmenų – pavyzdžiui, vos du medikai yra nepaskiepyti.

Konkrečiai šiandien Vacinacijos centre pacientai skiepijami antrąja  ,,Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze ir kviečiami kiekvienos apylinkės pacientai pasiskiepyti pirmąja šios vakcinos doze.Dalis pacientų yra revakcinuojami rajono ambulatorijose – Pelėdnagių, Pernaravos, Krakių bei Josvainių.

Šiuo metu esame gavę daugiau nei 800 ,,Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, 300 ,,Moderna“ vakcinos dozių ir 100 „Vaxzevria“ vakcinos.

Pagal Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenis, beveik 13 proc. mūsų rajono gyventojų yra paskiepyti pirmąja vakcinos doze nuo COVID-19. Dviejomis vakcinos dozėmis paskiepyta daugiau nei 5 proc. gyventojų.

Primenu visiems, kad šiuo metu skiepytis pakviečia Jūsų šeimos gydytojai.

Danutė Šilkaitienė, bendrosios praktikos slaugytoja, vakcinacijos koordinatorė