Kam privalomi greitieji antigenų testai

Viena didžiausių testavimo naujovių Užkrečiamųjų ligų įstatyme įtvirtinti privalomi periodiniai testai sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių, socialinių įstaigų ir švietimo srityje dirbantiems žmonėms.

Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė:

Darbuotojai testuotis turėtų periodiškai, kas 7 ar 10 d., taip pat pateikti darbdaviui atitinkamos formos tyrimo ataskaitą, kad tyrimas yra neigiamas ir darbuotojas gali dirbti. Nesutinkantys tikrintis, dirbti kontaktiniu būdu šie darbuotojai negalės – jie privalės dirbti nuotoliniu būdu.

Šiuo sprendimu Vyriausybė priėmė nutarimą dėl atsiveriančių veiklų prieš pradedant teikti paslaugas, taip pat nustatė tam tikrą grupę paslaugų, kurias teikiantieji turės pasitikrinti vieną kartą atsidarant ir pradedant teikti paslaugas. Reikalinga pasitikrinti kultūros ir meno darbuotojams, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto, viešo maitinimo paslaugų teikėjams, mažmeninės prekybos ir laisvalaikio, pramogų paslaugų bei grožio paslaugų teikėjams.

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo testuojamos grupės, yra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie yra persirgę COVID-19 liga ir  praėjo mažiau nei 180 dienų, kurie turi antikūnų testo teigiamą rezultatą, praėjus mažiau nei 60 dienų, kurie paskiepyti vakcina visa schema (dvi vakcinos dozės).

Testavimas: 3 žingsniai

Užsiregistruokite į Kėdainių mobilųjį patikros punktą (telefonu 1808 arba elektroniniu būdu užpildę specialią anketą www.1808.lt. Gausite SMS žinutę su paskirtu laiku.

Atvykite automobiliu arba pėsčiomis į mobilųjį patikros punktą Budrio g. 5. Turėkite asmens tapatybės dokumentą bei SMS žinutę su registracijos duomenimis.

Atlikite testą ir gaukite atsakymą SMS žinute beveik netrukus.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.