Kėdainių karščiavimo klinikai – vieneri

Šių metų balandžio 6 d. sukanka vieneri metai, kai 2020-ųjų balandžio 6 d. VšĮ Kėdainių PSPC pediatrijos skyriaus patalpose duris atvėrė Kėdainių rajono karščiavimo klinika.

Kaip teigė Karščiavimo klinikos vadovė, VšĮ Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja klinikiniam darbui Laima Juodeikienė, keletą kartu Karščiavimo klinika buvo atsidūrusi ties užsidarymo riba, bet vis dėlto ji nebuvo uždaryta, tęsiant darbą toliau. Pastaruoju metu didėjant koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičiui, tvyro nežinia, kiek minima klinika dar ilgai gyvuos.

Per tuos metus Karčiavimo klinika buvo perkelta iš vienos vietos į kitą tris kartus. Iš pediatrijos skyriaus tų pačių metų vasarą Karščiavimo klinika laikinai persikraustė į patalpas, kuriose anksčiau buvo teikiamos Žemo slenksčio paslaugos. Prasidėjus koronavirusinės infekcijos plitimui Kėdainių rajone bei daugėjant sergančiųjų skaičiui, Karščiavimo klinikos patalpos tapo per mažos, netenkino pacientų poreikių bei neatitiko reikalavimų. Nuo lapkričio 3 d. Karščiavimo klinika persikėlė į didesnes patalpas, esančias Kėdainių ligoninėje ir iki šiolei veikia tuberkuliozės kabinete su atskiru įėjimu iš lauko pusės.

Per vienerius Karščiavimo klinikos gyvavimo metus priimti 2 tūkst. 306 pacientai, iš kurių maždaug trečdalis – daugiau nei 600 buvo sergantys COVID-19 infekcija, profilaktiškai atlikti 4 tūkst. 75 PGR testai – paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kokie šiuo metu atliekami Mobiliajame patikros punkte.

,,Noriu padėkoti visiems, kurie padėjo, įdėjo daug pastangų ir jėgų įkuriant naują sveikatos patikrinimo darinį, kokio įstaigos istorijoje dar nėra buvę”, – pažymėjo Karščiavimo klinikos vadovė L. Juodeikienė.

Į Karščiavimo kliniką dažniausiai patenka Kėdainių rajono gyventojai. Bet jeigu asmuo atvykęs iš kito miesto ar rajono susirgo (jaučia viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus, karščiuoja ir t. t.) ir tuo metu yra Kėdainiuose ar Kėdainių rajone, jis taip pat gali kreiptis į Karščiavimo kliniką, prieš tai susisiekus į su savo šeimos gydytoja. 

Į Karščiavimo kliniką šeimos gydytojo sprendimu nukreipiami pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną buvo 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo) ir pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus kosėti, atsiradus gerklės skausmui, prasidėjus dusuliui ir pan. Taigi, visi karščiuojantieji pacientai pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Karščiavimo klinikoje vertinama paciento būklė, atliekami kraujo tyrimai, rentgenologinis tyrimas bei COVID-19 viruso nustatymo testas (imamas tepinėlis iš nosiaryklės), nustatomas deguonies kiekis kraujyje (saturacija). Jei paciento būklė nėra pakankamai gera, laukiama rentgeno tyrimo atsakymo, ir tada jau sprendžiama ar reikia jį guldyti į ligoninę, ar ne. Paaiškėjus, jog pacientas serga koronaviruso infekcija, tuomet guldomas į COVID-19 skyrių. Jeigu nėra nustatyta diagnozė, o būklė prasta, keliauja į izoliacinį skyrių, paskiriamas gydymas.

Karščiavimo klinika dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 7.00 iki 9.00 val. Vidutiniškai per dieną priima po 5 pacientus, bet pastarosiomis dienomis besikreipiančiųjų skaičius didėja. Rytoj,  balandžio 7 d. yra užsiregistravę 10 pacientų. 

VšĮ Kėdainių PSPC inform.