J. Dastikas: net minties tokios nebuvo, kad nesiskiepyčiau

Koronaviruso infekcija neaplenkė ir vienos didžiausių rajono įmonių – AB ,,Lifosa“ gamyklos, netgi buvo kilęs pavojus gamyklai sustoti, nes, kaip teigė AB ,,Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas, gamykloje COVID-19 infekcija sirgo 15 proc. darbuotojų. Bet tai buvo koronaviruso  pandemijos pradžioje, kai Kėdainių ligoninėje buvo įkurtas COVID-19 skyrius ir kada dar dirbo mokyklos. Tada paprastai šeimoje vienas nuo kito užsikrėsdavo. O dabar gamykloje nėra nė vieno sergančiojo.

Ar kėlėte klausimą: skiepytis ar ne?

Kalbant apie skiepus, aš nuo mažens buvau skiepijamas, net minties tokios nebuvo, kad nesiskiepyčiau. Mokykloje, žinau, ateidavo ir paskiepydavo nuo raupų, kitų užkrečiamųjų ligų. Niekada nesirgdavau, dabar tuo labiau.

Jūs tikriausiai skaitėte Kristinos Sabaliauskaitės romaną ,,Tvanas“. Kaip tik tuo laikotarpiu, kurį ji aprašo, siautė Europoje maras ir Lietuvoje jau buvo kazokai, norėję užkariauti Lietuvą. Kai  susirgdavo, apsupdavo sodybą, sušaudydavo žmones ir sudegindavo viską. Dabar tik izoliuoja… Taip kad nereikia sulaukti tokių laikų, kad nebūtų išeities. Jau matėme, kas dėjosi ligoninėse, jos buvo perpildytos. Skiepytis, manau, reikia ir aš jau pasiskiepijau, Ačiū Dievui.

Esu senjoras ir jau sulaukiau pasiūlymo, be jokio vargo pasiskiepijau, nieko nejaučiau kaip ir visuomet. Gal vandeniu paskiepijo (šypsosi), gal antikūnų ,,neužaugs“?

Ar Jums buvo svarbu, kokia vakcina pasiskiepyti?

Kokią vakciną pasiūlė, ta ir skiepijausi. Aš manau, kad visos vakcinos yra geros, yra kam galvoti už mus. Nereikia klausyti ,,profesorių“, kurie  šneka nesąmones, tuo labiau kai žmonės vienas kitam tas žinias perduoda. Labai ,,užauga“ tas vakcinų pavojus – vienas pasako truputį, kitas – prideda, trečias – dar… Taip ir nueina kalbos, pasidaro iš blusos dramblys. Ypač šiais laikai, kada internete pilna visokios informacijos. Taip kad mes tuo per daug nesidomim. Yra, kas pasaulyje galvoja, pasaulis dirba ta linkme, visų tikslas – gelbėti žmones.

Ar siūlėte savo darbuotojams testuotis?

Testuotis mes nesiūlėme. Jeigu vyktų testavimas, tai reikėtų vos ne kiekvieną dieną testuotis. Žinau, kad Jonavos AB ,,Achema“ dalį darbuotojų testavo, tai pas juos kažkodėl daugiau žmonių sirgo. Na, gal taip lėmė. Man atrodo, kad testavimas, ypač pandemijos pradžioje, nelabai turėjo įtakos, kadangi tuomet reikėjo arba kas tris dienas arba kasdien testuotis. Bet juk neįmanoma šitaip testuoti tūkstantį žmonių. Tuo labiau kad atsakymus pradžioje gaudavom už keleto dienų, tai testuoti nebuvo prasmės.

Dabar, žinoma, darbuotojams tikrintis reikia, kada atsidaro įmonė, kuri ilgai nedirbo, taip pat, manau, reikia atlikti greitąjį COVID-19 antigeno testą ir sužinoti, ar nesergate koronavirusu.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams