R. Rasčiauskas: jei būtų bloga medikų komanda, aš savo kabinete nesėdėčiau

Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo direktorius Rimvydas Rasčiauskas teigia, kad tinklo parduotuvės dirbo visą karantino laikotarpį, kadangi jose daugiausia prekiaujama maisto prekėmis. Užsidaryti neteko, nors jo įmonėje koronaviruso susirgimų būta apie 20 proc. pačiam niekada ligoninėje negulėjusiam ir net plaučių uždegimu nesirgusiam vadovui dėl sunkios koronaviruso  formos teko atsidurti visai šalia mirties, todėl ir pats laukia skiepo ir visiems sulaukus eilės rekomenduoja skiepytis.

Darbuotojai sirgo

Rajono vartotojų kooperatyvo vadovas pasakoja, kad darbuotojai sirgo tarsi pagal slenkantį grafikėlį. Kai kurių parduotuvių darbuotojų ši infekcija net nepalietė, kaip Šėtoje nesirgo nei vienas žmogus, o Josvainiuose sirgo keletą moterų – viena po kitos, todėl nei darbuotojų vienam kitą pakeisti, nei uždaryti parduotuvių neteko.

Kaip tik šiuo metu turime paruošti darbuotojų, norinčių pasiskiepyti sąrašą ir jį pateikti rajono savivaldybei. Pirmumas skiepytis yra kasininkėms, pardavėjoms, kurios turi tiesioginį kontaktą su pirkėjais. Tie kurie persirgę, dar galvoja ar jiems skiepytis.

Gulėjo ligoninėje, pasekmes dar jaučia 

„Prieš keletą mėnesių patekau į tokią situaciją, kurios niekam patirti nelinkėčiau. Sakau, kad man padėjo Dievulis, bet turbūt greičiausiai tai padėjo medicina ir gydytojai. Man teko išsikapstyti, bet po pasveikimo, pasekmes tebejaučiu ir dabar – tai plaučiuose, tai širdyje. Kiek tai tęsis, ar visam gyvenimui bus liekamieji reiškiniai, niekas nežino“, − savo dvejonėmis dalinasi Rimvydas Rasčiauskas iki šiol jaučiantis ligos pasekmes.

Į Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrių pateko dar praėjusių metų lapkričio pradžioje ir buvo bene vienas pirmųjų šio skyriaus pacientų. „Prieš mažiau nei savaitė iki susirgimo Kaune buvau pasidaręs tyrimus ir testo atsakymas buvo neigiamas. Pasidarbavau savo sodyboje, sušilau ir būdamas lauke – atvėsau. Dar vėjas prapūtė, todėl pajutau tokį negerą atšalimą. Po keleto dienų pasijutau blogai. Pirmiausia tyriausi Kaune, pradžioje lyg ir nieko blogo nerado, bet įtarus kokia gali būti diagnozė, mane suskubo guldyti į ligoninę. Kaune palatos tuo metu jau buvo perpildytos, o Kėdainiuose kaip tik atsidarė kovidinis skyrius, taip čia ir patekau“, − pasakoja R. Rasčiauskas. Padarius tyrimą, pasitvirtino spėjimas − COVID-19. Daugiau nei tris savaites teko pragulėti COVID-19 skyriuje. Jau daugiau kaip du mėnesius R. Rasčiauskas turi nedarbingumą, bet kaip vadovui, yra įvairių darbų, ir nuotoliniu būdu tenka dirbti, o į darbą atvažiuoja retai ir vėl  išvažiuoja.

R. Rasčiauskui teko kartu gulėti vienoje palatoje su šviesios atminties gydytoju R. Činčiuku, kurį vėliau perkėlė net  į Kauną. „Kaip aš vertinau savo būklę, atrodė visai nieko, tik vėliau sužinojau iš medikų, kad buvo kilęs klausimas ar išgyvensiu, ar…“, − prisimena R. Rasčiauskas. Laimei, ligoninėje man plaučių intubuoti neprireikė, pakako deguonies kaukės. Naudojant deguonies kaukę, mano savijauta pradėjo gerėti. Baisiausias periodas buvo trys paros. Jausmas toks, jog visai neturi sveikatos, net jėgų judėti, o prieš tai nesu niekada sirgęs plaučių uždegimu, gyvenime ligoninėje negulėjęs. Per tris savaites aš numečiau 17 kg svorio. Grįžau į namus kaip jaunuolis, dabar jau vėl baigiu atsistatyti buvusias kūno formas“, − pasakodamas šypsosis Rimvydas Rasčiauskas. „Žmona, mane slaugydama, matyt irgi prasirgo, nes turėjo antikūnų, o sūnus, kuris mane vežiojo – išliko sveikas“, − sako R. Rasčiauskas.

Dėl skiepo neabejoja

„Skiepytis iš tiesų būtina. Aš skiepysiuosi. Blogiau tikrai nebus. Gulėdamas COVID-19 skyriuje pagalvojau, jei mirčiau nuo tų populiarių mūsų ligų – insulto, infarkto ar pan., atrodytų lyg ir nieko, o dabar nuo kažkokio tai COVID-19. Bet kiek žmonių dėl šios ligos iškeliavo į kitą pasaulį. Kėdainiuose žinau šeimą, kurios visi trys šeimos nariai – žmona, vyras ir dukra iškeliavo Anapilin susirgę COVID-19. Tos šeimos vyras mano buvęs kurso draugas. Tai nejaugi jie dabar gydytojai mus apgaudinės, sakydami, kad tos vakcinos blogos. Šia liga sirgti nelinkėčiau niekam, todėl kai jau galėsiu ir būsiu pakviestas skiepytis, skiepysiuosi, kokią vakciną bepasiūlys ir savo kolektyvo žmones asmeniškai kalbinsiu neatsisakyti skiepų, nes kito kelio nėra“, − įsitikinęs R. Rasčiauskas.

„Kai šalia tavęs numiršta žmogus – uždegama žvakė, tai yra baisu“, − iki šiol skaudžių momentų nepamiršta R. Rasčiauskas.

Dėkingas medikams

Iki šiol verslininkas pamena jį gydžiusius medikus ir visos komandos darbą. „Susirgęs aš mačiau nuoširdų medikų darbą, jie mane iš tos ligos ,,traukė“, mačiau, kiek įdėjo pastangų, kad išgydytų ir ne mane vieną. Jaunos gydytojos ir visas personalas, budėtojos naktį, dirba pasiaukojančiai. Ir jiems nuolat būtina dėvėti kaukes, visas kitas apsaugos priemones – kombinezonus, kurie dar labiau sunkina jų darbą. Jei būtų bloga medikų komanda, aš savo kabinete nesėdėčiau. Kas nuo jų priklausė, viską padarė. Už tai aš jiems dėkingas“, − už pagalbą dėkoja ilgametis vartotojų kooperatyvo vadovas, Kėdainių „Rotary“ klubo narys Rimvydas Rasčiauskas.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams