Skiepijimo procesas įsibėgėja

Skiepijimo nuo COVID-19 procesas Kėdainių rajone įsibėgėja. Kiek rajono gyventojų jau paskiepyta ir ką turėtų žinoti dar laukiantieji savo eilės bei kokie tikslūs vakcinų pavadinimai, komentuoja Kėdainių vakcinacijos centro koordinatorė, bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Šilkaitienė.

Paskiepyta daugiau nei 10 tūkst. rajono gyventojų

Skiepijimo procesas praktiškai vyksta kiekvieną dieną. VšĮ Kėdainių pirminiame sveikatos priežiūros centre pirmąja vakcinos doze jau yra paskiepyta beveik 19 proc. rajono gyventojų. Abi vakcinos dozes (pilna vakcinacijos schema) jau gavo daugiau nei 6 proc. gyventojų. Didžioji dalis vakcinuotų asmenų yra 65 metų ir vyresni asmenys, t. y. mūsų pirminis prioritetas. Vakcinacija šios grupės asmenų vyksta ir toliau. Šiai dienai dar laukia vakcinos apie pusantro tūkstančio 65 metų ir vyresnių gyventojų.

Iš viso Kėdainių PSPC yra paskiepyta daugiau negu 10 tūkst. asmenų. Balandžio 13 d. gauta ,,Pfizer/BioNTech“ vakcinos gamintojo daugiau negu 1 tūkst. dozių. Vakcinaciją tęsiame toliau. Didelė dalis šių vakcinų bus paskirta jau antrosioms vakcinų dozėms ‒ revakcinacijoms. Vakcinacija vyks Akademijos, Krakių, Josvainių, Gudžiūnų, Šėtos, Pelėdnagių ambulatorijų gyventojams, kurie gaus antrąsias vakcinos dozes. Likusios vakcinos bus skirtos pirmosioms vakcinų dozėms prioritetinėms grupėms.

Patikslinti vakcinų pavadinimai

Noriu atkreipti gyventojų dėmesį į vakcinų pavadinimus. Pastaruoju metu labai dažnai ateina pacientai ir nustemba, kad gavo vakciną ,,Comirnaty“. Tai yra ,,Pfizer/BioNTech“ vakcinos gamintojo vakcina ‒ ,,Comirnaty“. ,,AstraZeneca“ gamintojo vakcina yra „Vaxzevria“. ,,Moderna“ vakcina yra ,,Moderna“ gamintojo. Šią savaitę planuojama gauti „Johnson & Johnson“ gamintojo vakciną, kuri taip pat ir vadinasi.

Ar gyventojams svarbu, kokia vakcina bus paskiepyti?

Dalis pacientų turi savo išankstinę nuostatą ir renkasi tik vieną kažkurią konkrečią vakciną. Kiti pacientai tiesiog laukia vakcinacijos galimybės ir vakcinos nesirenka – kuri tuo metu yra vakcinacijos centre, ta ir skiepijasi.

Galimybė pasiskiepyti darbo vietoje

Rajono verslo įmonės, kuriose dirba ne mažiau negu 100 darbuotojų ir daugiau, ruošia sąrašus, pristato mums ir pagal galimybes važiuojame į tą įmonę skiepyti darbuotojų. Keletas mūsų rajono įmonių, įstaigų darbuotojų jau gavo vakciną darbo vietoje. Raginčiau visas rajone įmones bei įstaigas sudaryti sąrašus, atsiųsti atsakingam asmeniui ir visi norintieji bus vakcinuoti. Jeigu įmonės darbuotojai atvyksta skiepytis į mūsų įstaigą, rinktis vakciną yra didesnė galimybė, tačiau jeigu vykstame skiepyti darbuotojų į darbo vietą, turime kai kurių suvaržymų, nes kai kurioms vakcinoms būtina vadinama vakcinos šalčio grandinė. Tarkim ,,Pfizer/BioNTech“ vakcinos gamintojo ,,Cominaty“ vakcinos vežioti į  įstaigas neturime galimybės.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.