COVID-19 naujienos: karantinas švelnėja

Nors karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos Vyriausybė patvirtino planą, kuriame numatyti įvairūs karantino sąlygų švelninimai, kiti lengvinimai. Prieš pradedant veiklą būtina testuotis. Galės atsikvėpti paskiepyti ir persirgę asmens.  

Pagrindiniai pokyčiai nuo balandžio 19 dienos

Leidžiama visų parduotuvių, išskyrus esančias turgavietėse, veikla, užtikrinant valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas ir nustatytų prekybos ploto vienam lankytojui reikalavimų laikymąsi. Tiesa, prekybos centrų ir kitų parduotuvių ar prekybos vietų veikla šeštadieniais ir sekmadieniais draudžiama.

Gali atsidaryti teatrai ir kino teatrai, užtikrinant, kad žiūrovai užima tik sėdimąsias vietas, užpildoma ne daugiau kaip 30 proc., bet bendras žiūrovų skaičius neviršija 150 asmenų. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas šių paslaugų teikimo vietose draudžiama.

Leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų, laikantis nustatytų reikalavimų. Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Pagrindiniai pokyčiai nuo balandžio 22 dienos.

Asmenims, persirgusiems COVID-19 liga ir/arba paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina, gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės. Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims leidžiama rengti šventes viešose ir privačiose erdvėse bei leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse (kai dalyvauja ne daugiau 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų); leidžiama lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose.

Leidžiama apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas šventės dalyvių skaičius.

Veiklą galės atnaujinti viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų. Be to, gali veikti maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai, esantys jūrų ir oro uosto keleivių išvykimo terminaluose, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir/ar vieno namų ūkio narius.

Pagrindiniai pokyčiai nuo balandžio 26 dienos

Gali atsidaryti sporto klubai, užtikrinant 20 m2 paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui. Grupinės treniruotės gali būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip 5 asmenims. Be to, baseinų ir pirčių paslaugos gali būti teikiamos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose, kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ir/ar vieno namų ūkio nariams.

Pagrindiniai pokyčiai nuo gegužės 3 dienos

Bus leidžiama turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla, užtikrinant valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas ir nustatytų prekybos ploto vienam lankytojui reikalavimų laikymąsi.

Veiklą pradedančioms įmonėms

Karantino metu draudžiamų ir ribojamų darbų ir veiklų atstovai, kurie turi nuolatinį tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis, prieš pradėdami dirbti ar vykdyti veiklą po draudimų ar ribojimų panaikinimo turės pasitikrinti, atlikdami tyrimą dėl COVID-19. Tyrimą bus privaloma atlikti tik vieną kartą prieš grįžtant į darbą. Tokia pareiga numatyta darbuotojams, kurie dirba šiose srityse: 

  • kultūros ir meno; 
  • fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto; 
  • viešojo maitinimo paslaugų teikimo; 
  • mažmeninės prekybos; 
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla); 
  • grožio paslaugų ir apgyvendinimo.

Kaip registruotis?

Registracija į Kėdainių mobilųjį patikros punktą (Budrio g. 5) vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos  sistemą telefonu 1808 arba elektroniniu būdu užpildžius specialią anketą www.1808.lt.  Galima atvykti automobiliu arba ateiti pėsčiomis, turėti paruoštą asmens tapatybės dokumentą bei trumpąją SMS žinutę su registracijos duomenimis.

Mobiliojo punkto darbo laikas

Darbo dienomis I−V dirba nuo 8 iki 18 val. (8−11 val.) daromi PGR testai, o 11−18 val. − greitieji antigeno testai. VI − 8−16 val. (8−11 val. atliekami PGR testai, o 11−16 val. greitieji antigeno testai).