Žaibiškai didėja greitųjų COVID-19 antigeno testų paklausa

Vis daugiau mūsų krašto gyventojų ir ne tik mobiliajame patikros punkte tiriasi greitaisiais COVID-19 antigeno testais, kurie atliekami iš nosies landos paimant tepinėlį, o tyrimo atsakymas gaunamas per 15-20 min.

Kaip sakė mobilaus patikros punkto koordinatorė, vyresnioji slaugos specialistė Raimonda Pučėtienė, nuo kovo 8 d. pradėjus atlikti greituosius antigeno testus, iš viso per kovo mėnesį jų atlikta 631.Nuo balandžio 1 d. iki 17 d. jų atlikta 1 tūkst. 510. ,,Ženkliai matosi žmonių susidomėjimas šiais testais, todėl teko keisti mobilaus punkto darbo laiką, jį pailginome. Darbo dienomis greitieji antigeno testai atliekami nuo 11iki 18 val., šeštadienį – nuo 11 iki 16 val. Registruojame kas 3 minutes ir šiai dienai eilė registracijai maždaug yra apie 2-3 dienas į priekį. Labai tuo džiaugiamės, kadangi kuo daugiau registruosis, kuo daugiau testuosis, tuo greičiau mes užkirsim kelią infekcijos COVID-19 plitimui. Procedūra tikrai neskausminga, tepinėlis imamas iš nosies landos, atsakymas gaunamas SMS žinute į telefoną. Galima prisijungti prie paskyros su savo asmens kodu www.esveikata.lt ir ten pamatysite savo atsakymą, jeigu reikia, jį galima ir atsispausdinti“, – informavo Raimonda.

Mobilaus punkto koordinatorė pabrėžia ir primena, jeigu esate užsiregistravę greitajam antigeno testui ir jeigu dėl tam tikrų aplinkybių nepavyksta atvykti, labai prašoma atšaukti registraciją per karštąją liniją 1808.lt internetu arba paskambinus. Į atšaukusiųjų vietą galima užregistruoti kitą asmenį, dar labiau sumažėtų eiles ir būtų daugiau testą atlikusių žmonių.

Ar norintieji atlikti testą, gali atvykti vienu automobiliu?

,,Gali atvykti keli asmenys, tik jie tarpusavyje turi išlaikyti saugų atstumą – jei vairuotojas sėdi priekyje, kitas asmuo turi sėdėti ant galinės sėdynės ir žinoma su apsauginėmis veido kaukėmis.

Greitieji COVID-19 antigeno testai atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas  ir nerečiau kaip 10 dienų. Neatliekami asmenims, kurie yra persirgę COVID-19 liga ir praėjo mažiau ne 180 dienų, kurie paskiepyti dviem vakcinos dozėmis.

Registruotis į mobilų patikros punktą reikia bendruoju telefonu 1808 arba internetu 1808 lt.

Mobiliojo punkto darbo laikas

Darbo dienomis I−V dirba nuo 8 iki 18 val. (8−11 val. ) daromi PGR testai, o 11−18 val. − greitieji antigeno testai. VI − 8−16 val. (8−11 val. atliekami PGR testai, o 11−16 val. greitieji antigeno testai).

VšĮ Kėdainių PSPC inform.