COVID-19 pandemija palietė visus

Kėdainių pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atstovė Kėdainiuose, Kėdainių Povilo Lukšio 205-osios šaulių kuopos vadė, senjorų klubo ,,Rudenėlis“ vadovė, Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) studentė, aktyvi moteris Kristina Župerkienė džiaugiasi, kad kol kas ją bei jos artimuosius koronavirusinė infekcija aplenkė. Bet vis tiek, išgirdusi apie galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 net nesvarstė, iš karto sutiko skiepytis ir paragino artimuosius, kolegas, bičiulius pasielgti taip pat.

Skiepijosi įvairia vakcina

,,Vienaip ar kitaip COVID-19 pandemija palietė mus visus. Visi mes ją turime pergyventi. Tiek onkologiniai ligoniai, tiek šauliai, jaunesni, kurie savanoriauja – visi jie pasiskiepijo anksčiau. Senjorai taip pat jau pasiskiepijom. Vieni skiepijosi  „Comirnaty“ – ,,Pfizer/„BioNTech“ gamintojo vakcina, kiti ,,Vaxzevria“ – „AstraZeneca“ gamintojo vakcina“, – komentavo pašnekovė.

Pasigirdo, kad respublikoje onkologiniai ligoniai sunkiai skiepijasi, jiems neužtenka vietos ar pan.,  o kaip Kėdainių rajone?

,,Pas mus nei vienas nesiskundė, kad jie nebuvo pakviesti, kad nepaskiepyti“, – sakė Kristina.

O iš savo ligoniukų K. Župerkienė sakė irgi nei iš vieno negirdėjusi, kad kas nors po skiepų būtų atsitikę ar jie būtų pasijautę blogiau. Kėdainiečiai skiepijosi daugiausiai „AstraZeneca“ vakcina, kiti „Comirnaty“,  yra ir ,,Moderna“ pasiskiepyti.  

Abejonių neturėjo

,,Man pačiai minties, kad nesiskiepyti, visai nebuvo. Kai tik paskambino iš poliklinikos ir paklausė ar skiepysiuosi, iš karto sutikau. Aš pati pasiskiepijau „AstraZeneca“ vakcina. Gal tik rytojaus dieną po skiepo truputį buvau nedarbinga – nesinorėjo nieko daryti, labiau traukė pagulėti, bet dar sekančią dieną nebeliko jokio šalutinio poveikio požymių. Norėjosi eiti, važiuoti, lėkti. Viskas gerai, dabar laukiu antrosios vakcinos dozės“, – prisipažino veikli moteris.

Kristinos vyras Adomas buvo paskiepytas „Comirnaty“ – ,,Pfizer/„BioNTech“ gamintojo vakcina, jis irgi nejautė jokių šalutinių simptomų.

Daugumas senjorų skiepysis

Pasak K. Župerkienės, iš jos pačių artimiausiųjų rato, laimei, niekas koronavirusine infekcija nesirgo. Nei jos anūkai, gyvenantys Kaune bei Kauno rajone, Baisogaloje (Radviliškio raj.), nei abi dukros – nei vienas iš jų nesirgo.

O su senjorais klube ar teko diskutuoti, kalbėtis apie skiepus?

,,Žinoma teko. Yra tokių, kurie iš karto pasakė, kad nesiskiepys. Bet dauguma tikrai skiepysis. O savo nenorą skiepytis motyvuoja tuo, kad jei iki šiol nesusirgo, nors visur vaikščiojo, tai ir toliau nesirgs. O kaip iš tikrų bus, matysim. Kiti gi labai laukia, kada juos pakvies skiepytis“, –  senjorų nuomone dalinosi pašnekovė.

Ar jūs pati skiepijotės daugiau dėl sveikatos ar kad jau pavargot nuo karantino apribojimų?

,,Aš taip pagalvojau, jei mes visi nesiskiepysim, tai kas bus. Pasiskiepijus reikia tikėtis, kad vis tiek kažkokia apsauga bus. Gal nebesirgsim, gal ta pandemija sustos, gal tada visi galėsime laisvai išeiti ir pabūti, o ne slapčia kažkur nuvažiuoti ir būti. Pasiskiepijai, jautiesi saugesnis žmogus ir aš nematai tame nieko blogo“, –  optimistiškai nusiteikusi buvo aktyvi moteris.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams