Medicinos darbuotojų diena vis dar po apsauginėmis kaukėmis

Antradienį, balandžio 27-ąją – Medicinos darbuotojų dienos proga, per patį vidurdienį, lygiai taip pat, kaip ir praėjusiais metais, vidiniame Kėdainių ligoninės kiemelyje netradiciškai buvo pagerbti ir pasveikinti medikai. Deja, koronaviruso pandemijai nesitraukiant, ir šiemet šventinę nuotaiką medikams teko slėpti po apsauginėmis kaukėmis.

Sveikindamas Kėdainių krašto medikų bendruomenę rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis priminė lietuvišką posakį, kad trečias kartas nemeluoja, labai norėdamas tikėti, kad kitais metais jau bus galima visiškai kitaip pagerbti medikus už jų nuoširdų darbą nelengvame laikotarpyje. Pastarieji metai ypač medikams buvo pilni didžiulių išbadymų ir naujos patirties.

,,Buvome tarp pirmųjų, berods, septinti Kėdainiuose įsteigę Karščiavimo kliniką, be didesnių nesklandumų įsikūrė Mobilusis patikros punktas, Kėdainių ligoninėje įkurtas COVID-19 skyrius išsiplėtė iki 75 lovų ir dar daugybę iššūkių ir išbandymų jūsų bendruomenę buvo užklupę ir tai tęsiasi jau antrus metus. Tačiau kitaip nebus ir mums visiems reikės išgyventi tą nelemtą laikotarpį. Pirmiausia jūs patys išlikite stiprūs ir sveiki, nes jūs mums tokie reikalingi, kad ir mes būtume sveiki“, – linkėjo rajono savivaldybės vadovas.

Šventėje dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Talmantas Medicinos darbuotojų dienos proga perskaitė sveikinimo žodžius, kuriuos perdavė LR Seimo narys Tomas Bičiūnas. J. Talmantas nuo kėdainiškio Seimo nario perdavė šventines gėlių puokštes ir atminimo dovanėles VšĮ Kėdainių PSPC direktorei Audronei Rimkevičienei, direktoriaus pavaduotojai klinikiniam darbui Laimai Juodeikienei, Kėdainių ligoninės laikinai einančiai direktoriaus pareigas Ritai Kuodienei, savo šeimos gydytojai Vilmai Šnurevičiūtei ir slaugytojai Rasai.

Kėdainių rajono savivaldybė su visa krašto bendruomene, sveikindama Medicinos darbuotojų  dienos proga, dovanojo muzikinį sveikinimą – atlikėjos Rūtos Ščiogolevaitės ir pianisto Pauliaus Zdanavičiaus koncertą.

Sveikindama susirinkusius medikus R. Ščiogolevaitė sakė: ,,Mes dėkingi jums visada, ne tik tokią dieną. Žinau, jau antri metai negalite švęsti su kolegomis kartu taip, kaip buvote įpratę anksčiau. Labai noriu palinkėti, kad tas laikas kuo greičiau ateitų. Linkiu susitikti kitą kartą ne ligoninės kiemelyje, bet koncertų salėse“.

Šia proga medicinos darbuotojus sveikino ir Kėdainių ligoninės gydytoja reabilitologė, Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo vadovė bei Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus vadovė Raimonda Augienė, kuri sakė atstovaujanti ir Jungtinę profesinių sąjungų atstovybę tiek Kėdainių  PSPC, tiek Kėdainių ligoninės.

Šventę užbaigė „Jerusalema“ vilties šokis, kurį ligoninės kiemelyje sušoko Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai kartu su COVID-19 skyriaus medikais.

Už išskirtinę šventę ir parodytą dėmesį Kėdainių PSPC medikai dėkoja Kėdainių rajono savivaldybei, Kėdainių kultūros centrui, kedainietis.lt, UAB ,,Videobankas“, šventės rėmėjams  – Jonui Talmantui, UAB ,,Krekenavos  agrofirma“, UAB ,,Kėdainių šiltnamiai“, AB ,,Lifosa“.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.