Sulaukiama mažiau vakcinų nei reikėtų

Pirmąja vakcinos doze nuo COVID-19 jau paskiepyta daugiau nei 22 proc. mūsų rajono gyventojų. Tai asmenys, vyresni nei 65 metų, medikai, pedagogai, abiturientai, sergantys lėtinėmis ligomis.

Kaip teigė Kėdainių skiepijimo centro skiepjimo koordinatorė, bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Šilkaitienė, praėjusią savaitę Skiepijimo centre, Kėdainių PSPC buvo paskiepyta daugiau kaip 2 tūkst. 140 pacientų ir įstaigų darbuotojų. Pirmąją vakcinų dozę gavo daugiau negu tūkstantis asmenų, antrąja doze buvo paskiepyta 1 tūkst. 125.

Atsižvelgiant į tam tikrų gyventojų grupių, tokių kaip švietimo įstaigų darbuotojų veiklos ypatumus ir norą bei būtinybę kiek įmanoma greičiau grįžti į kontaktinį darbą, yra ankstinamas ,,AstraZeneca“ gamintojo „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimas. Šią savaitę planuojama gauti dar 100 „Vaxzevria“ vakcinos dozių, kurios bus skiriamos tik švietimo įstaigų darbuotojų revakcinacijai, antrosioms dozėms. ,,Įstaigos, kurių darbuotojai nori paankstinti antrąją „Vaxzevria“ vakcinos dozės gavimą, kviečiame teikti prašymą atsakingiems asmenims ir su jais bus susisiekta ir suderinta atvykimas į įstaigą ir ankstesnė revakcinacija“, – teigė  D. Šilkaitienė.

Kraštiečiai skiepijasi noriai, deja, nėra gaunama tiek vakcinos, kiek reikėtų. Balandžio 27 d. Kėdainių skiepijimo centras vietoj planuotų 1420 dozių ,,Comirnaty“ ,,Pfizer/„BioNTech“ gamintojo vakcinos, gavo 834 dozes. Iš jų 657 dozės bus skirtos gyventojų revakcinacijai, 96 dozės bus skirtos Kėdainių ,,Šeimos klinikai“, 81 dozė atiteks prioritetinių grupių pacientų vakcinacijai pirmąja doze.

Kitą savaitę laukiama ,,Moderna“ vakcinos papildymo.

Norime informuoti, kad vėluoja ,,Moderna“ vakcinos gavimas ir šią savaitę neturėsime galimybės antrąja ,,Moderna“ vakcinos doze paskiepyti Krakių ir Josvainių ambulatorijų pacientų. Šie pacientai turi laukti šeimos gydytojo ar slaugytojo skambučio, su jais bus susisiekta individualiai ir suderinta kita vakcinacijos diena ir laikas. Dėl vėlesnės revakcinacijos imuniteto susidarymas nenukentės.

Į Kėdainių PSPC kreipiasi ir verslo atstovai, įmonės, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų, skiepijimas jose gali būti organizuojamas darbo vietoje. Praėjusią savaitę pirmąja „Vaxzevria“ vakcinos doze buvo paskiepyta dalis AB ,,Lifosa“ darbuotojų ir AB ,,Panevėžio energija“ dalis darbuotojų taip pat gavo pirmąsias vakcinų dozes. Įmonės skatinamos toliau teikti sąrašus, visi yra registruojami ir esant galimybei darbuotojai bus kviečiami skiepytis.

Primename, kad jeigu jums daugiau nei 65-eri ir jūsų dar niekas nepakvietė skiepytis, skambinkite telefonu: (8 347) 54 801.

,,Naujojo numerio suteikimas asmenims, su kuriais dar nesusisiekė šeimos gydytoja ar slaugytoja, pasiteisino. Šiuo numeriu su darbuotoju susisiekia tikrai nemažai asmenų – per dieną buvo sulaukta 20, 40, kartais ir daugiau skambučių. Asmenys kreipėsi, nurodę savo kontaktus, šeimos gydytojo pavardę. Skatiname šia galimybe naudotis ir ateityje. Gali skambinti ne tik patys asmenys. Galbūt yra šeimos nariai, galbūt kaimynai ar geri draugai, kurie žino, kad jūsų artimas dar nesulaukė skambučio, nebuvo pakviestas vakcinuotis, kviečiame juos paskambinti šiuo numeriu ir suteikti informaciją, kuris asmuo dar nėra paskiepytas“, – informavo skiepijimo koordinatorė.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.