,,LINĖJA transport“ darbuotojai testuojasi ir laukia vakcinos

UAB ,,LINĖJA transport“ darbai nesustojo net ir karantino laikotarpiu. Įmonėje, teikiančioje logistikos paslaugas tarptautinėse ir vietinėse rinkose dirba beveik pusšimtis darbuotojų, kuriems tenka bendrauti kiekvieną dieną, todėl saugantis, kad bendrovė netaptų COVID-19 ligos židiniu, dirbantieji naudojasi Kėdainių rajono savivaldybės sudaryta galimybe ir testuojasi. Ir , žinoma, taip pat laukia kada visi galės pasiskiepyti.

Kaip sekėsi ir toliau sekasi įmonei atlaikyti koronaviruso pandemiją ar darbuotojai noriai testuojasi, ar nusiteikę vakcinacijai, pasakoja UAB ,,LINĖJA transport“ direktoriaus pavaduotoja Jurgita Norkienė.  

Kaip įmonei sekėsi išgyventi pirmojo karantino laikotarpiu?

Ta žinia šiek tiek sukrėtė, įnešė abejingumo, netikslumo, galvojom, kaip čia reikia elgtis ir t. t. Buvo abejonių kaip čia viskas bus, ką darysim. Po pirmojo karantino priėmėm tam tikrus sprendimus ir pradėjome ruoštis antrajai bangai. O atėjus jai, mes tam buvom pasiruošę, žinojom plius minus, ko mes galime tikėtis ir laukti. Mūsų įmonės užduotis buvo išsaugoti visų darbuotojų darbo vietas, nenuskriausti darbuotojų, nesumažinti atlyginimų, etatų. Šitą planą mes įgyvendinom. Galvojam ir vertinam, kad mes padarėme viską ir kad iš pirmojo karantino išsisukom visai neblogai. Su antrąja koronaviruso banga tvarkomės iki šiol, tai įtakoja patį darbą, bet stengiamės su tomis priemonėmis, kuriomis galim, tą darbą toliau vystyti.

Įmonių darbuotojams, turintiems tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis, būtina atlikti profilaktinius vienkartinius tyrimus – greitąjį antigenų testą. Ar darbuotojai neprieštarauja prieš testavimą?

Prieš testavimą tikrai neprieštarauja. Įmonė negali funkcionuoti be darbuotojų. Todėl darbuotojų testavimas atliekamas kas savaitę, be to, taikomos visos prevencinės priemonės – t. y. rankų dezinfekavimas, darbuotojų rotacija. Savo įmonėje turime mini valgyklėlę, kurioje šiuo metu pietauti gali tik tam tikras žmonių skaičius. Testavimas duoda rezultatų, tą reikia daryti ir visiems tikrai rekomenduoju. Jeigu yra teigiamas rezultatas, vienareikšmiškai tas žmogus negali ateiti į darbą, jis izoliuojasi.

Tarp įmonės ir darbuotojų yra toks vidinis susitarimas, jeigu žmogus blogai jaučiasi ar pasireškia  bet koks simptomas – nuo karščiavimo iki čiaudėjimo, patariame, kad geriau liktų namuose, pasidarytų testą ir jeigu yra viskas gerai, tik tada ateitų į darbą.

Daugelis įmonių pagalvoja apie vakcinaciją. Turbūt ir jūs apie tai esate kalbėję?

Taip, jau esame pateikę paraišką darbuotojų skiepijimui. Nors dar nesame šimtą darbuotojų turinti įmonė, bet mes jau pareiškėm norą skiepytis, kad greičiau viskas vyktų, bet kartais nėra taip, kaip norėtųsi. Ne visi šimtu procentu darbuotojai sutinka skiepytis, nuomonių yra įvairių. Aš įsivaizduoju, kad tai yra darbas su žmonėmis, švietimas ir tik laiko klausimas, kada tie žmonės pasiskiepys.

Apie vakcinas turbūt irgi yra įvairių nuomonių?

Taip, nuomonės susidaro iš žiniasklaidos. Kaip rašoma, kalbama viešai, taip žmonės ir mąsto. Mes turime tris filialus, visada praktikuojam, kad vyktų žmonių rotacija, kad būtų geresnė komunikacija, draugiškumas, kolegiškumas. To daryti mes dabar negalime. Mes negalime visi kartu pietauti. Vienareikšmiškai mes norime, kad viskas pasikeistų ir stotų į tas geresnes vėžes, taip, kaip buvo. Turbūt taip kaip buvo, dar negalime tikėtis, bet mes viską darome, kad viskas pas mus būtų gerai.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams