COVID-19 naujienos: tęsiamas skiepijimas ,,Comirnaty“ vakcina

Kėdainių rajono Skiepijimo centrą (VšĮ Kėdainių PSPC) antradienį (2021-05-04) pasiekė 1320 „Comirnaty“ vakcinos dozių.  Pirmąją ,,Comirnaty“ vakcinos doze skiepijami Kėdainių PSPC pacientai 65+ amžiaus ir kitų prioritetinių grupių asmenys bei bus vykdoma prioritetinių grupių revakcinacija.

Gamintojas „BioNTech“ ir Pfizer“ dvidešimtąją vakcinų siuntą nuo koronaviruso (COVID-19),  kurią iš viso sudarė 99450 „Comirnaty“ vakcinos dozių,  į Lietuvą pristatė vakar.

Vakcinos yra skirstomos savivaldybėms atsižvelgiant į prioritetinėms grupėms priklausančių nepaskiepytų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą, taip pat daugiau vakcinų dar skiriama toms savivaldybėms, kuriuose fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19 liga.

Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius. Todėl galime pasiruošti sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Iš viso vakcinomis nuo COVID-19 Kėdainių rajone paskiepyta 11, 177 tūkst. gyventojų arba 24,98 proc. visuomenės. Dviem vakcinos dozėmis yra vakcinuota 5,433 tūkst. žmonių, arba 12,14 proc. rajono gyventojų.

Išsami vakcinacijos statistika mūsų rajone  Statistikos departamento švieslentėje.