Ilgisi kitokio gyvenimo ir laukia antros skiepo dozės

Daugiau nei metus Lietuvos gyvenimą styguojanti pandemija, karantino apribojimai koreguoja ne tik visus verslus, bet ir privačius žmonių gyvenimus. Kėdainietė Irena Pečiulienė vos prieš porą metų įkūrusi įmonę ,,Maistas 65“, kur su pagalbininkėmis gamina kebabus, sakė, jog liga palietė ir jas: sumažėjo klientų, pačios susirgo, todėl šiandien mato vieną išeitį iš susidariusios padėties – skiepijimąsi.

Buvo įtampos ir panikos

,,Mūsų verslas atsidarė prieš prasidėjusį koronaviruso COVID-19 plitimą. Aišku, buvo įtampos,  netgi panikos šiek tiek buvo. Viena mūsų darbuotoja labai sustresavo, mes netgi užsidarėme mėnesiui laiko ir nedirbome, kad galėtume nurimti ir žiūrėti, kas bus vėliau“, –  pasakojo verslininkė, prisipažinusi, kad ji pati persirgo koronaviruso infekcija.

Apibūdinusi savo pojūčius, moteris sakė, kad to niekam išgyventi nelinkinti: ,,Pasilenki ir atrodo, kad atsilenkti jau negalėsi, nes tau visi kaulai subyrės.

Kas apgins tuos, kurie nenori sirgti

Jūs jau persirgote, galbūt nebereikės ir skiepytis?

,,Aš jau pasiskiepijau. Siūlau tą padaryti ir visiems tiems, kas nesiskiepijo, nors jie sako, kad čia yra demokratija, mes ką norim, tą darom, mus čia gina… Bet kas apgins tuos, kurie nori pasiskiepyti ir nenori sirgti? Aš manau, kad skiepytis būtina“, –  savo poziciją išsakė I. Pečiulienė.

Pasikeitė gyvenimo ritmas

Irenos dukra verslininkė Diana Labunskienė pasakojo, kad teko prisitaikyti ne tik prie naujų verslo sąlygų ir su vyru iš naujo atrasti vienam kitą, mat iki šiol nėra buvę, kai tiek daug laiko būtų drauge namuose.

,,Dirbome, skubėjome, susitikdavome tik vakare, o kur dar pramogos, susitikimai su draugais“, – vardijo moteris įprasto gyvenimo ritmo detales.

,,Savanoriška izoliazija, savanoriškas atsiribojimas nuo draugų, nuo artimųjų, negalėjimas su verslo partneriais eiti į artimą kontaktą, natūraliai nuo to nukenčia verslai. Nes esam pripratę, kad versle yra ,,tete-a- tete“ (pranc. k., t. y. akis į akį) santykis, o čia staiga apsiriboti tenka bendravimu internetu. Tai buvo sunku. Persiorientavimas buvo gana sudėtingas“, – apie išgyventus staigius pokyčius kalbėjo Diana.

Ligos padarinius jaučia iki šiol

Diana Labunskienė neslepia, kad kartu su vyru Liudu persirgo COVID-19 infekcija.

,,Mes taip pat sirgome COVID-19 infekcija. Nebuvo lengva iš tikrųjų. Dusulį tebejaučiu iki šiol, ypač tada, jeigu daugiau fizinės jėgos kur reikia. Ir dėl darbo pradžioje buvo sunkumų, ir darbų mažiau, o paskui, kažkaip įsibėgėjom“, – apie persirgtos ligos padarinius užsiminė Liudas Labunskas.

O asmeniniame gyvenime kaip pajutote karantino įtaką?

,,Norisi kažkur išeiti, norisi daugiau į kavinę, į kiną ar teatrą, o jaučiamės taip, kaip už grotų sėdėdami, nes negali judėti ten, kur nori. Aš siūlyčiau visiems, kad nereikėtų sirgti ir kankintis, kad žmonės kuo daugiau vakcinuotųsi“, – tarsi visiems suprantamą išeitį siūlė vyriškis.

Ilgisi kitokio gyvenimo

Diana prisipažino, kad jos organizmas į skiepą sureagavo jautriai.

,,Viena para man buvo pakankamai sudėtinga. Nors nekilo mintis, kad aš nesiskiepysiu. Mums šeimos gydytoja iš Kauno paskambino ir pasiūlė pabandyti registruotis dėl skiepų. Prisiregistravome be jokių abejonių. Jis pirmas, aš iš paskos. Labai norisi kitokio gyvenimo. Kauno dramos teatras jau pardavinėja bilietus į spektaklius, gaila, kad aš dar negaliu visa koja dalyvauti, dar prisilaikysiu, nes dar laukiu antros skiepo dozės. Bet mes labai laukiam išvykų į teatrą, kelionių, kurios yra apribotos. Galiausiai laukiam susitikimo su giminėmis, nes pasiilgom ir giminių“, – apie kitokio gyvenimo ilgesį kalbėjo Diana Labunskienė.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams