Visuotinė vakcinacija prasidės gegužės 10 dieną ir vyks nuosekliai

Nuo gegužės 10 dienos šalyje prasidės visuotinė vakcinacija. Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu.

Pradedant nuo kito pirmadienio, kiekvieną savaitę į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė:

  • nuo gegužės 10 d. – 55–64 metų gyventojai;
  • nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;
  • nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;
  • nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai.

Planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Svarbu pažymėti, kad asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Gegužės 17 dieną bus paskelbta registracija per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję Kėdainių rajono savivaldybės www.kedainiai.lt svetainėje arba www.koronastop.lt būsiančias aiškias nuorodas.

Tai greitesnis ir patogesnis kelias užsiregistruoti pačiam asmeniui internetu. Be to, gyventojai galės ne tik patys užsiregistruoti, bet ir užregistruoti kitą asmenį! Todėl prašome gyventojų: padėkite savo tėvams, kaimynams ar draugams užsiregistruoti.

Veiks ir bendras skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Šiuo metu ir planuojama, kad iki gegužės 10 dienos prioritetinių grupių gyventojus vakcinuotis kviečia šeimos gydytojai.  Įmones pagal pateiktus sąrašus likus vakcinos kviečia vakcinacijos koordinatorius.

Konsultuotis dėl vakcinacijos ir pasidomėti savo eile galima telefonu 8 347 54 801.  

Kėdainių rajono savivaldybės inform.