COVID-19 naujienos: tęsiamas skiepijimas „Moderna“ vakcina

Kėdainių rajono Skiepijimo centrą (VšĮ Kėdainių PSPC) penktadienį (2021-05-14) pasiekė 400 „Moderna“ vakcinos dozių. Nuo pirmadienio, gegužės 17 d., pirmąją  „Moderna“ vakcinos doze skiepijami Kėdainių PSPC pacientai 45+ amžiaus ir kitų prioritetinių grupių asmenys.

Rytoj (2021-05-18) Kėdainių rajono Skiepijimo centrą žada pasiekti  per 800 „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozių.

Vakcinos yra skirstomos savivaldybėms atsižvelgiant į prioritetinėms grupėms priklausančių nepaskiepytų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą, taip pat daugiau vakcinų dar skiriama toms savivaldybėms, kuriose fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19 liga.

Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius. Todėl galime pasiruošti sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Iš viso vakcinomis nuo COVID-19 Kėdainių rajone paskiepyta 13, 686 tūkst. gyventojų, arba 30,6 proc. visuomenės. Dviem vakcinos dozėmis yra vakcinuota 7,412 tūkst. žmonių, arba 16,6 proc. rajono gyventojų.

Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 863,499 tūkst. gyventojų, arba 30,9 proc. visuomenės.

Išsamesnė vakcinacijos statistika yra pateikiama Statistikos departamento švieslentėje.

Į Lietuvą atvykus naujoms vakcinų siuntoms, informacija apie jas yra atnaujinama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Gyventojų vakcinacijos planą ir kitą aktualią informaciją apie vakcinas rasite interneto svetainėje Koronastop.lt.ATGAL