Lietuvoje startuoja viena registracijos vakcinacijai platforma

Šiandien (gegužės 17 dieną) visoje Lietuvoje startuoja bendra elektroninė masinio skiepijimosi registracijos sistema per puslapį Korona STOP (lrv.lt) ir Karštąja linija 1808. Skiepijimuisi jau gali patogiai registruotis visi asmenys nuo 45 metų ir vyresni. Taip pat galima užregistruoti kitą asmenį. Lietuvą pasiekia ir didesni vakcinų kiekiai.

Nuorodą rasite ir mūsų puslapyje (po naujienų skiltimi) arba tiesiai spauskite čia Registracija vakcinacijai Lietuvos Respublikos gyventojams (myhybridlab.com).

Norėdami registruotis skiepui nuo COVID-19 turėsite patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkę  jums tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė ar mobilusis parašas). Patvirtinę tapatybę, pasirinkite savivaldybę, kurioje norite skiepytis, vakciną, skiepijimosi datą ir laiką. 

Susipažinti su registracijos procesu Jums padės instrukcija, kurią rasite ČIA.

Kaip užregistruoti kitą asmenį, sužinosite ČIA.

Jeigu neturite galimybės registruotis internetu ir neturite, kas jums padeda, galite skambinti Karštąja linija telefonu 1808.

Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas vis naujai amžiaus grupei:
•    nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojams;
•    nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojams;
•    nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojams.

Prieš tai kviestos grupės taip pat galės registruotis. Planas gali keistis, jei vakcinų gamintojai pakeistų pristatymo grafikus.

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

LR Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio kreipimasis: https://www.youtube.com/watch?v=GREzI3gnb_U

Asmenims skiriamos registruotos ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

„Janssen“ vakcinos skiepijimo schemą sudaro viena dozė, o kitos vakcinos yra skiepijamos dviejomis dozėmis, tarp pirmos ir antros darant pertraukas:
•    „Comirnaty“ vakcinoms – 21 dienos;
•    „Moderna“ vakcinoms – 28 dienų;
•    „Vaxzevria“ vakcinoms – rekomenduojama 12 savaičių.

Pirmąja vakcinos doze yra paskiepyta jau 30,6 proc. rajono gyventojų nuo 16 metų amžiaus. 16,6 procentų gyventojų jau paskiepyti abiem vakcinos dozėmis. Iš viso paskiepyta 13 687 rajono gyventojų.

Išsamesnė vakcinacijos statistika yra pateikiama Statistikos departamento švieslentėje.ATGAL