Visuotinio skiepijimo dieną pirmąja doze paskiepyta per 150 rajono gyventojų

Praėjusį ketvirtadienį, birželio 17 d. visoje Lietuvoje organizuotas visuotinis gyventojų skiepijimas be registracijos nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Kėdainių rajono Skiepijimo centre, Budrio g.5 (VšĮ Kėdainių PSPC) sulaukė susidomėjimo. Pirmąją „BioNTech/ Pfizer“ gamintojo ,,Comirnaty“ vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyta 155 rajono gyventojai, revakcinuoti – gavo antrąją vakcinos dozę 198 asmenys. Paskutinio paciento, atvykusio pasiskiepyti, buvo sulaukta 10 minučių  likus iki skiepijimo pabaigos.

Pacientų srautas buvo tolygus

Kaip teigė skiepijimo koordinatorė Danutė Šilkaitienė, skiepijimo procesas, pirmą kartą trukęs ilgiau nei įprastai, vyko pakankamai sklandžiai. Atvykusiems skiepytis ilgai laukti nereikėjo, nes pacientų srautas visą laiką natūraliai buvo tolygus.  Buvo paskiepyta 10 ,,Moderna“ vakcinos dozių, visa kita likusi buvo „BioNTech/ Pfizer“ gamintojo ,,Comirnaty“ vakcina. Nors ne vienas atvykęs pasiskiepyti pageidavo gauti „Janssen“ vakcinos vien todėl, kad jos pakaktų tik vienos dozės.

Tarp atvykusiųjų pasiskiepyti jauniausi pacientai buvo keturiolikmečiai, keletas septyniolikmečių, daugiausia – darbingo amžiaus žmonių. Ypatingai jie džiaugėsi galimybe, kad galėjo atvykti po darbo ir ramiai pasiskiepyti. Pacientų būta ir po 17 val., ir po 18 bei 19 val. Paskutinio paciento, atvykusio pasiskiepyti, buvo sulaukta 10 minučių likus iki skiepijimo pabaigos.

Visi, pasiskiepiję pirmąją vakcinos doze, po 21 dienos bus laukiami skiepytis antrąją ,,Comirnaty“ vakcinos doze, revakcinuotis po 28 dienų teks gavusiems ,,Moderna“ vakciną.

Atvyko su palaikymo komanda

Laima ir Kazimieras, kaip juokavo, kartu su palaikymo komanda – trimis anūkėmis atvyko iš Vainikų kaimo. Abu sutuoktiniai sakė, kad koronavirusu nesirgo, o kad ir ateityje nesirgtų, skiepytis būtina. Vyras atvyko pasiskiepyti antrąja vakcinos doze, o moteris – pirmąją, kadangi, kaip sakė ji, turėjusi kiek palaukti dėl anksčiau gauto erkinio encefalito skiepo.

Įvertino patogų pasiskiepijimo būdą

Pasidomėjus, kodėl nutarė šiandien pasiskiepyti, pedagogė Živilė Blandienė sakė, kad tam pasitaikė gera proga. Apie tokią akciją perskaitė informaciją Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro facebook paskyroje. Juk labai patogu – iš anksto nereikėjo registruotis, todėl nutarė pasinaudoti šia galimybe. O atvykus skiepytis ir eilės jokios nebuvo.

,,Su pirmuoju srautu, kuomet buvo vakcinuojami švietimo įstaigų darbuotojai, skiepytis negalėjau, nes buvau neseniai prasirgusi koronavirusine infekcija, o dabar, praėjus pusei metų po ligos, atėjo laikas pasiskiepyti. Nutarėm su vyru, kad reikia pasiskiepyti dėl savo saugumo, dėl tėvų, dėl vaikų, kadangi dirbu mokykloje, be to, teko sirgti sunkiai, turėjau plaučių uždegimą. Tai dar viena priežastis, kodėl nutariau pasiskiepyti.

Živilės vyras Rūtenis sakė irgi prasirgęs koronavirusu, bet sirgo lengvai, todėl įtaria, kad pas patį imuninė sistema dirba gerai. ,,Manau, kad vis tiek verta pasiskiepyti. Būtų patogiau viena vakcina, bet gavus šią, teks atvykti antrą kartą“, – teigė vyriškis.

Skiepijosi ir moksleiviai

Su mama pasiskiepyti atvyko keturiolikmetis Titas Krivickis iš Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos. Paklaustas, kas šio skiepo labiau norėjo –  jis pats ar mama, paauglys atsakė, jog taip nusprendė kartu. O paties skiepo galima sakyti net nejutęs.

,,Planuojame važiuoti vasaros atostogų į užsienį. Kad nereikėtų darytis testų, nutarėme geriau pasiskiepyti. Aš tikrai nesibaiminau dėl sūnaus skiepo. Nes ir pati dviem vakcinos dozėmis esu pasiskiepijusi. Po skiepų jaučiausi gerai“, – pasakojo Tito mama Neringa.

,,Pasitarėm ir nutarėm, kad apsauga dar niekam nepakenkė. Nemalonu būtų susirgti. Mes su tėčiu pasiskiepijom, tai reikia ir atžalą paskiepyti. Tik šiandien sužinojome, kad be jokios registracijos  skiepija, todėl ir atvykome. Tikimės, kad skiepas apsaugos nuo koronaviruso, todėl ramiau gyvensime,“ – atviravo kito keturiolikmečio Eivido mama Neringa, pridūrusi kad įvairių nuomonių prisiklausiusi apie vakcinas – vienam tas nutikę, kitam – anas, bet kol pats nepatyrei, negali nieko sakyti“. Pats Eividas Salyna iš Krakių M. Katkaus gimnazijos prisipažino, kad skiepo labiau norėjo mama, bet ir jis tam neprieštaravo.

,,Prieš skiepą truputį bijojau, galvojau, kad skaudės, bet paskui pamačiau, kad be reikalo – paties skiepo dūrio net nejutau“, – sakė Eividas, apie klasės draugus net nežinantis, ar kas nors iš jų daugiau skiepijasi.

Iš Josvainių gimnazijos atvykusi septyniolikmetė Neda sakė, kad baimės prieš skiepijimą nejaučianti. ,,Kitais mokslo metais būsiu dvyliktokė, manau, kad jau bus galimybė lankyti mokyklą, nebeteks mokytis nuotoliniu būdu, todėl pasiskiepijusi tikrai jausiuosi saugiau. Be to, ir vasarą su šeima planuojame kur nors išvykti. Mano mama jau gavo dvi vakcinos dozes, tėtis kol kas dar vieną. Tačiau netrukus būsime visi pasiskiepiję“, – gerai nusiteikusi kalbėjo septyniolikmetė.

Užsiregistruoti vakcinacijai galite:

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams