Profilaktiškai sveikatą pasitikrino 73 proc. rajono moksleivių

VšĮ Kėdainių PSPC duomenimis, iki šių metų rugpjūčio 30 d. iš 4880 prisirašiusiųjų prie šios įstaigos rajono moksleivių profilaktiškai sveikatą pasitikrino 73 proc., iš jų 72 proc. miesto moksleivių ir 76,6 proc. rajono ambulatorijose.

Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos ar vaikų ligų gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra apdrausti valstybės lėšomis ir šios paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Kasmetinė medikų apžiūra reikalinga tam, kad visapusiškai būtų patikrinta vaiko sveikata ir laiku pastebėtos galimos problemos. Šeimos ar vaikų ligų gydytojas patikrinimo metu įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, pacientas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą konsultacijai arba tyrimams.

Gydytojas odontologas profilaktinio tyrimo metu patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, prireikus, skiria gydymą. Kartu tai puiki proga silantais padengti vaikų iki 14 metų krūminius dantis, taip juos apsaugant nuo karieso. Ši procedūra taip pat apmokama iš PSDF lėšų.

Specialistai taip pat primena atkreipti dėmesį ir į pagal amžių vaikui priklausančius skiepus. Jei kažkurių trūksta, pasiskiepyti.

Pabrėžtina, kad vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo užpildymo datos.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.