Kėdainių PSPC gauta valstybės kompensuojama gripo vakcina

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir rajono ambulatorijose pradedamas skiepijimas valstybės kompensuojama keturvalente gripo vakcina ,,Influvac Tetra“, skirta 2021/2022 metų gripo sezonui.

Valstybės kompensuojama gripo vakcina skirta rizikos grupės pacientams.

Nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Skiepijimas yra pati efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Primename pasiskiepijusiems nuo COVID-19 (koronavirusinės infekcijos): skiepytis gripo vakcina rekomenduojama ne anksčiau kaip po 2 savaičių po antrosios ,,Comirnaty“ (PfizerBiotech gamintojo) ar antrosios ,,Moderna“ gamintojo vakcinos dozės. Pasiskiepijus ,,AstraZeneca“ gamintojo vakcina nuo gripo galima skiepytis praėjus 2 savaitėms po pirmosios ar antrosios šios vakcinos dozės.

Pageidaujančius pasiskiepyti, prašome registruotis pas savo šeimos gydytoją.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.