Kviečiame pasirūpinti apsauga nuo gripo

,,Gripo susirgimų kol kas dar nefiksuojame, matyt tam turi įtakos mūsų naudojamos apsaugos nuo koronaviruso priemonės. Pernai gripo pakilimo pavyko išvengti, o šiemet epidemiologai prognozuoja, jog gripo pakilimas gali būti. Todėl šiuo metu pats laikas pasirūpinti apsauga nuo šios ligos – pasiskiepyti nuo gripo“, – teigia VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui Jūratė Judickienė.

Primename, jog Kėdainių PSPC yra gauta kompensuojamos gripo vakcinos ,,Influvac Tetra“, skirtos rizikos grupės asmenims. Rizikos grupė nesikeičia jau daug metų ir tie pacientai, kurie priklauso šiai grupei, žino situaciją, kreipiasi ir teiraujasi apie skiepus nuo gripo, todėl mes labai džiaugiamės, kad žmonės nori skiepytis ir apsisaugoti nuo šios ligos.

Rizikos grupei skirti asmenys yra 65 metų ir vyresni, taip pat sergantieji lėtinėmis ligomis įvairaus amžiaus grupių, t. y. vaikai ir suaugusieji, tie, kurie serga kvėpavimo takų, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms, onkologiniai ligoniai, po transplantacijų bei nėščios moterys. Kviečiame rajono gyventojus pasirūpinti savo sveikata.

,,Mokamos gripo vakcinos kol kas neturime, baigus viešųjų pirkimų procedūrą, vakcina turėtų pasiekti Kėdainių PSPC. Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, mes planuojame gripo vakcina skiepyti ir kolektyvuose. Labai tikimės, kad žmogiškųjų išteklių įstaigoje užteks, nes tuo pačiu vyksta skiepijimas ir COVID-19 vakcinomis.

Noriu priminti, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais nuo gripo skiepijame keturvalente vakcina ,,Influvac Tetra“, kurios sudėtyje yra du A tipo virusų komponentai ir du B tipo virusų komponentai. Taigi, apsauga nuo gripo – patikima“, – informavo gydytoja J. Judickienė.

Dar vienas svarbus momentas, susijęs su vakcinacija. Tiems pacientams, kurie pasiskiepijo COVID-19 vakcina, nuo gripo skiepytis patartina ne anksčiau kaip po 2 savaičių po antrosios ,,Comirnaty“ (PfizerBiotech gamintojo) ar antrosios ,,Spikevax“ (,,Moderna“ gamintojo) vakcinos dozės.  

Pasiskiepijus „Vaxzevria“ (,,AstraZeneca“ gamintojo) vakcina, nuo gripo galima skiepytis praėjus 2 savaitėms po pirmosios ar antrosios šios vakcinos dozės. Tai yra susiję su intervalu tarp COVID-19 vakcinos dozių, todėl šių rekomendacijų būtina laikytis ir stebėti situaciją.

Pageidaujantys pasiskiepyti nuo gripo, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, ties asmenys registruojami atskirai. Tie pacientai, kurie pamiršo pasiskiepyti nuo gripo, bus pakviesti, o tie, kurie prisimena ir nori kuo greičiau pasiskiepyti, turi paskambinti į suaugusiųjų registratūrą arba į vaikų poliklinikos registratūrą ir registruotis gripo vakcinoms.

Kviečiame rajono gyventojus pasirūpinti savo sveikata!

Pirmąją savaitę, nuo rugsėjo 15 d., pradėjus skiepyti kompensuojama gripo vakcina, jau paskiepyta 193 rajono gyventojai.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.