Mobiliojo patikros punkto darbas suintensyvėjo

Primename, kad Kėdainių mobiliajame COVID-19 patikros punkte gyventojai gali atlikti PGR ir greituosius antigeno testus. Visi testai atliekami nemokamai.

Kaip teigė mobiliojo punkto koordinatorė Raimonda Pučėtienė, pastarosiomis rugsėjo savaitėmis jaučiasi ypatingai didelis žmonių susidomėjimas greitaisiais antigeno testais. Vietos testams atlikti būna užpildytos net savaitei į priekį. Rugsėjo 22 d. duomenimis, greitųjų antigeno testų atlikta 1 570. Labai gaila, kad žmonės, iš anksto užsiregistravę tyrimui, neatvyksta jų atlikti. Neatvykusiųjų skaičius nuo rugsėjo 1 d. yra 197.

,,Norime labai paprašyti gyventojų, kas negali atvykti atlikti testo, prašome atšaukti registraciją, nes kaip rodo statistika, vietoj neatvykusiųjų, greitąjį antigeno testą būtų pasidarę beveik du šimtai žmonių“, – teigė Raimonda Pučėtienė.

Pagausėjo ir besitestuojančiųjų PGR testais. Eilės šiems testams atlikti yra 2-3 dienos. Rugsėjo 1-22 d. PGR testų atlikta 780, neatvyko 80 žmonių.

Kėdainių mobilusis punktas priima ne tik rajono gyventojus. Atvyksta žmonės iš Kauno, Panevėžio, Raseinių. Atvykusiųjų iš kitų rajonų mažiau, nei buvo pavasarį, bet vis tiek tokių yra.

Nepasiskiepijusiems nuo COVID-19, nuo rugsėjo 13 d. privaloma periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, kas 7-10 dienų. 

PGR testas atliekamas skubiais atvejais, norint oficialiai diagnozuoti koronaviruso atvejį, kai pacientai nedelsiant turi būti guldomi į stacionarines asmens sveikatos priežiūros įstaigas ar pan.

Registracija tyrimams vyksta trumpuoju numeriu 1808 arba internetu 1808.lt. Registruojantis būtina nurodyti priežastį arba tikslinę grupę, kuriai priklausote.

,,Pasitaiko atvejų, kai gyventojai tiesiogiai prašo, ar negalime jų priimti pasidaryti testą, ypač kai pamato, jog mobiliajame punkte nėra žmonių Visiems atsakome, kad tiems, kurie neužsiregistravo internetu ir neturi SMS pranešimo, testų atlikti negalime“, – informavo mobiliojo punkto koordinatorė.

Mobilusis punktas veikia darbo dienomis ir šeštadienį nuo 8.00 iki 13.00 val.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.