Įtaką vakcinacijai daro televizija bei radijas

VšĮ Kėdainių PSPC Slaugos paslaugų namuose tarnybos vadovė, bendrosios praktikos slaugytoja Sandra Rimkuvienė teigia, kad didžioji dauguma pacientų, gaunančių specialiuosius nuolatinės slaugos poreikius yra paskiepyti nuo COVID-19.

Visi, turintys negalią, nevaikštantys pacientai, gyvenantys tiek mieste, tiek rajone, pareiškę norą pasiskiepyti, buvo paskiepyti nuo COVID-19: daugiausia buvo paskiepyta

„Vaxzevria“ (,,AstraZeneca“ gamintojo), ,,Comirnaty“ (,,BioNTech/ Pfizer“ gamintojo), mažiau 

„Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) bei „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinomis. Visos vakcinos buvo transportuojamos į pacientų namus, išlaikant ,,šalčio grandinę“.

Už šių pacientų vakcinaciją atsako jų artimieji.

Pradėjus vakcinaciją, sustiprinančia trečiąja vakcinos doze, dalis namuose slaugomų pacientų jau sulaukė revakcinacijos.

Namuose slaugomų pacientų artimieji bei juos lankantys socialiniai darbuotojai beveik visi yra pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis, sustiprinančiai, trečiajai vakcinos dozei dar neatėjo laikas – 180 dienų nuo antrosios dozės. Slaugomų namuose pacientų artimieji antrąja vakcinos doze buvo skiepijami pagreitinta vakcinacijos schema pagal LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymą.

Sandra Rimkuvienė pastebi, kad iš jos slaugomų pacientų koronavirusu nesusirgo nei vienas paskiepytas pacientas, išskyrus vieną atvejį, kuomet praėjusių metų gruodį COVID-19 susirgo vienas pacientas, kuris nebuvo pasiskiepijęs, kadangi dėl savo ligos bijojo vakcinos pašalinio poveikio.

Visiems namuose slaugomiems ligoniams apsispręsti skiepytis ar ne, įtakos turi ne visuomet teisinga per televiziją bei radiją skleidžiama informaciją, kadangi šie pacientai daug žiūri televizorių, klausosi radijo, nors į namus atvykstančios slaugytojos juos motyvuoja pasiskiepyti.  Nesutinkančių skiepytis nuomonė yra ta, jog jie niekur neišeina, jiems yra saugu namuose, bet būtinai turi būti pasiskiepiję tie, kurie juos slaugo ir prižiūri.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.