Registratorių darbu piktintis nereikėtų

Po ilgojo savaitgalio, kuomet VšĮ Kėdainių PSPC nedirbo spalio 30 d. – lapkričio 2 d., pasigirdo rajono gyventojų nepasitenkinimas, neva į poliklinikos registratūrą neįmanoma prisiskambinti. VšĮ Kėdainių PSPC direktorės Audronės Rimkevičienės teigimu, stebėtis tuo nereikėtų. Tiesiog kiekvienam reikia prisiminti, kokiu laikmečiu gyvenam, kokie visi esame sudirgę ir pikti. Rajono gyventojams norime priminti, kokia yra registracijos pas gydytojus tvarka.

Registratūra dirba nuo 7 val. ryto

Primename, kad VšĮ Kėdainių PSPC registratūra dirba nuo 7 val. ryto. Skambinant iki 7 val. ryto, tikrai niekas neatsilieps.

Situacijos įvertinimui, dėl ko pacientai negalėjo prisiskambinti į registratūrą, pateikiame konkrečius skaičius. Įstaigos vadovė peržiūrėjo bendrovės Telia įeinančių skambučių ataskaitas. Paaiškėjo, jog lapkričio 4 d., iki 7 val. buvo užfiksuotas 31 gyventojų skambutis. Į juos nebuvo atsakyta, kadangi iki darbo pradžios – 7 val. į juos niekas ir neatsako. Nuo 7 iki 8 val. buvo užfiksuota 990 skambučių, iš kurių atsakyta į 72. Į šiuos skambučius atsakė 4 registratorės, t. y. beveik po 20 skambučių į valandą. Vieno pokalbio trukmė – nuo 1 iki 5 min. Sekančią valandą skambučių buvo užfiksuota apie 800.

,,Ne vieną kartą esame informavę gyventojus, kad paskambinus į registratūrą, yra serijinis skambučio rinkimas, jus informuoja, kur paskambinot ir jeigu registratorė iš karto neatsako, išgirstate įrašą, kur sakoma: ,,šiuo metu visos linijos yra užimtos“ ir prašo palaukti. Tikrai nereikia pykti, o ramiai laukti. Galbūt ir penkis kartus jums pasakys, kad reikia palaukti, nes tuo metu, taip kaip ir jūs, gali laukti ne du ir ne trys skambinusieji“, – teigė Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Skambinant į registratūrą, būtina pasiruošti

Įstaigos vadovės pastebėjimu, kad laukimas būtų trumpesnis, kiekvienam skambinančiajam į registratūrą, būtina pasiruošti – reikia tiksliai žinoti, ko jam reikia: pas ką nori registruotis, kokia to priežastis, atsiminti (turėti užsirašius) savo gimimo datą, asmens kodą ir kalbėti konkrečiai. Nereikia pykti ant registratorių, jų koneveikti visokiais žodžiais dėl to, kad yra eilė pas gydytoją. Registratorė tos eilės nesumažins – ji jas tik didina, užregistruodama kiekvieną naują pacientą.

,,Būkime supratingi, kantrūs. Patikėkite, kad po tokių išsišokimų, registratorės ir verkia, ir grasina išeiti iš darbo. Dėl to, kad dalis mūsų pacientų, įsivaizduoja turintys teisę jas įžeidinėti, kalbėti necenzūriškai. Turbūt dalis registratorių ramiai ir išeitų. Tuomet situacija dar labiau pablogėtų. O registratorių darbas vis tik reikalauja įgūdžių, žinojimo, kompiuterinės sistemos supratimo. Norėtųsi visiems mūsų pacientams palinkėti sveikatos, supratimo, o visiems mums kartu, pagalbos vieni kitiems bei kultūringo elgesio“, – palinkėjo A. Rimkevičienė.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.