Kėdainių PSPC – nauja gydytoja psichiatrė

VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje darbą pradėjo nauja gydytoja psichiatrė Eglė Mikonė. 2017 metais baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, iki 2021 metų mokėsi psichiatrijos rezidentūroje. Šiemet, gavusi gydytojo psichiatro licenciją, tris mėnesius dirbo klinikoje Altamedica Kaune. Dar besimokydama rezidentūroje, apie trejus metus Eglė Mikonė dirbo Kėdainių ligoninės Psichiatrijos skyriuje gydytojo asistente. Šiandien naujoji gydytoja psichiatrė duoda gerų patarimų, kaip išgyventi kalėdinį laikotarpį bei ragina nenumoti ranka, jei savo emocijų nebekontroliuojate.

Paklausta, ar galinti palyginti, kuo skiriasi Kauno pacientai nuo Kėdainių, gydytoja psichiatrė atsakė, kad tokių kriterijų net nėra. ,,Pacientai yra pacientai, jie net nesiskiria pagal miestą. O pati psichiatrija yra labai gili ir plati sritis, yra begalė sudėtingesnių ir sunkesnių sutrikimų, gal dėl to ir labai žavi“, – teigė jauna specialistė.

Artėja didžiosios metų šventės, jas žmonės pasitinka išgyvendami įvairiai.

Pasak gydytojos psichiatrės, šiuo laikotarpiu, žmonių emocijų paletė labai spalvinga. Vieniems prieššventinis laikotarpis kaip tik suteikia motyvacijos, turėti tikslą, jo siekti, o kiti labiau išgyvena vienatvę, susikaupimą, tarsi būna grįžimas į save. Galbūt tuo laikotarpiu kyla egzistenciniai klausimai. Tai labai priklauso nuo žmogaus, nuo jo požiūrio. Praėjusiais metais, ypač kalėdiniu laikotarpiu buvo labai dideli ribojimai, šiemet tikėkimės, kad šventes sutiksime laisviau. Kiekvienas žmogus labai skirtingas ir skirtingai reaguoja į tuos pačius dalykus. Aš vis tiek žmones skatinčiau neprarasti tikrosios švenčių prasmės, tikrojo džiaugsmo. Kad ir nebus prie stalo daugiau žmonių, ar pajusite vienatvę, aš manau, kad viskas yra žmogaus viduje – nereikia kabinėtis prie išorinių dalykų. Labai daug dalykų galima rasti savo viduje ir tą išjausti, apkalbėti, padiskutuoti su kuo nors. Džiaugtis galima tam tikrais prisiminimais, vidiniais išgyvenimais, patirtimis. Šiek tiek išaukštintas, sureikšmintas, kas manau prasilenkia su realybe – dovanų kultas. Mes nekalbam apie materialius dalykus, mes kalbam apie dėmesį vienas kitam, žmogišką ryšį, šilumą, parodytą meilę ir dėmesį. O tos dovanos yra tik smulkmena“, – akcentavo Eglė Mikonė.

Pandemija, karantinas, visi suvaržymai bei ribojimai padarė žmonėms didžiulį poveikį, ypač tai atsiliepė žmonių psichinei sveikatai. Gydytojos psichiatrės pastebėjimu, pasireiškė labai daug atkryčių, paūmėjimų, apskritai, žmonių psichikos sveikata tapo jautresnė. Patys žmonės tapo jautresni, dirglesni, piktesni – čia sakyčiau net jau globali problema, nebe pavieniai atvejai. Galima tai neigti, užsimerkti ir nematyti, bet tas yra.

,,Pajutus, kad emociškai sunku išgyventi, kad emocinė savijauta tampa nekontroliuojama, kad kažkas yra negerai, keičiasi žmogaus būklė, aš visuomet skatinu siekti psichikos higienos. Labai daug žmonių tai ignoruoja – aš susitvarkysiu, man viskas gerai, man praeis. Kartais būna, kad reikia laiko ir viskas susitvarko tarsi savaime. Bet neretai reikia pagalbos iš šalies, iš specialisto, iš psichologo, kartais iš psichiatro. Ir kuo anksčiau ją gausime, tuo bus geriau“, –  E. Mikonė kėdainiečius ragina rūpintis emocine ir psichine sveikata.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.