Primename, kad nuo gripo dar galima pasiskiepyti nemokamai

Primename, kad VšĮ Kėdainių PSPC dar galima pasiskiepyti valstybės kompensuojama gripo vakcina ,,Influvac Tetra“, skirta rizikos grupės pacientams.

Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Skiepijimas yra pati efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Gripo sezonas įprastai piką pasiekia sausio-vasario mėnesį, o baigiasi – kitų metų gegužę, todėl nuo gripo skiepytis reikėtų nieko nelaukiant.

Pageidaujančius pasiskiepyti, prašome registruotis pas savo šeimos gydytoją.

Vakcina nuo gripo tampa ypač aktuali šiuo koronaviruso pandemijos laikotarpiu, ypač lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, nes susirgus gripu ir užsikrėtus COVID-19 infekcija, pastarosios gydymas yra sudėtingesnis, išauga sunkių komplikacijų tikimybė.

Kviečiame rajono gyventojus pasirūpinti savo sveikata!

VšĮ Kėdainių PSPC inform.