Rajono Skiepijimo centre nuo COVID-19 paskiepytas pirmasis vaikas

Nuo pirmadienio, gruodžio 20 d., Kėdainių rajono Skiepijimo centre, Budrio g. 5 (VšĮ Kėdainių PSPC) pradėta vakcinacija nuo COVID-19 ligos 5-11 metų vaikams. Šių metų amžiaus grupėje pirmasis Kėdainių rajone pasiskiepijęs nuo COVID-19 – devynerių metų Jonas Žukas, Labūnavos pagrindinės mokyklos trečiokas.

Pasiskiepijus atsiveria daugiau galimybių

Pirmadienio rytą į Skiepijimo centrą atvykusi Žaneta Žukienė su sūnumi Jonu pati pasiskiepijo sustiprinančiąja trečia vakcinos doze, o sūnus – pirmąja.

Pasidomėjus, kas buvo skiepijimo iniciatorius – sūnus ar tėvai, Ž. Žukienė atsakė, kad ji su vyru paaiškino sūnui, ką reiškia būti pasiskiepijusiam, o vaikas sutiko būti paskiepytas.

,,Džiaugiuosi, kad pirmąjį ir antrąjį karantiną pragyvenome palyginti ramiai. Pirmojo karantino metu, kai vaikai nelankė mokyklos, buvo sunkoka. Teko padėti sūnui mokytis nuotoliniu būdu, bet juk mokytojas žymiai geriau viską paaiškina, nei tėvai namuose. Nuo šio rugsėjo vaikai lanko mokyklą, tvarkingai, kaip privaloma, kas savaitę testuojasi,“ –  teigė Ž. Žukienė.

Pats Jonas sakė, kad mokytis nuotoliniu būdu jam ne itin patiko, geriau eiti į mokyklą ir su draugais bendrauti klasėje.

,,Kai sužinojau apie skiepus vaikams, abejonių nekilo. Vyresnioji dukra, keturiolikos metų Goda, kuri mokosi Kėdainių J. Paukštelio progimnazijoje buvo paskiepyta prieš rugsėjį. Jos klasėje mokiniai ne itin aktyviai skiepijasi, bet yra ir pasiskiepijusių. Goda pati norėjo skiepytis, o sūnui paaiškinom, kas gali atsitikti, jei nesiskiepysi ir kokia skiepų nauda. Didžiausias motyvas skiepytis buvo tas, kad vėl nereikėtų mokytis nuotoliniu būdu, be to, visi norime keliauti. Turbūt vasarą kur nors nuvyksime, o žiemą po Lietuvą keliaujame daugiau. Pasiskiepijus tikrai daugiau galimybių atsiveria, o ir patys jausimės saugiau,“ – pasakojo Ž. Žukienė.   

Moters nuomone, pati COVID-19 liga baisi tuo, kad nežinai, kaip tavo organizmas sureaguos susirgus, kokie bus liekamieji reiškiniai po ligos. Baisiausia yra nežinomybė.

,,O pasiskiepijus, ar nejautėt baimės, kaip jausitės po to?“ – teiraujuosi.

,,Reakcija po skiepo yra aprašyta ir yra žinoma. Nebus to, kas neparašyta. Gali pakilti temperatūra, skaudėti galvą ar pan. Mes su vyru Tomu jau pasiskiepijom pilna vakcinos schema. Po pirmų dviejų vakcinų jaučiau mieguistumą, paskaudėjo galvą. Bet nebuvo taip baisu, kaip būtų, jeigu būčiau susirgusi koronavirusu. Skiepijausi viena iš pirmųjų. Tikim mokslu, tikim šiuolaikine, pažangia  medicina. Kiti nesiskiepija dėl to, jog bijo reakcijų po skiepo. Mes nesiginčijam, jų gali būti, bet gal ne tokios baisios, kaip susirgus,“ – savo nuomonę dėstė pašnekovė.

Jonas sakė, kad skiepijimo metu truputį skaudėjo ranką, bet grįžęs į mokyklą, klasės draugus  paragins nebijoti ir eiti skiepytis.   

Kad nesitrukdytų kasdienė rutina

Jurgita Krasauskienė atvyko pasiskiepyti nuo COVID-19 sustiprinančiąja trečia vakcinos doze, o  sūnų, dešimtmetį Tadą, Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos moksleivį, atvedė pasiskiepyti pirmąja vakcinos doze.

,,Atėjo man laikas skiepytis trečia vakcinos doze, kadangi vyresnysis sūnus jau paskiepytas, todėl skiepytis pasiūliau jaunesniajam ir jis sutiko būti paskiepytas. Vyresnysis sūnus, dvylikos metų Ignas pasiskiepijo rugsėjo 1-ąją,“ – sakė J. Krasauskienė

Dešimtmetis Tadas sakė žinantis apie skiepo naudą. ,,Jis apsaugo nuo koronaviruso, nors dar vis tiek gali susirgti. Bet pasiskiepijus ne tiek daug tikimybės, kad gali susirgti. O ir susirgus bus lengviau. Kai kurie klasės draugai sakė nesiskiepyti, kiti man pritarė. Grįžęs į mokyklą paraginsiu ir kitus pasiskiepyti, nes mokytis iš namų man nelabai patiko,“ – dėstė dešimtmetis..

J. Krasauskienė teigė, kad po dviejų skiepų jautė standartinę reakciją – peties paskaudėjimas, menkas silpnumas ir daugiau nieko baisaus. Jos manymu, kad nuo eilinio vaisto daugiau gali būti komplikacijų, nei nuo skiepo.

Anot J. Krasauskienės, apsauga nuo šio viruso labiausiai reikalinga tam, kad nesitrikdytų darbas, tiesiog, kad nesusitrukdytų kasdienė rutina, nes gyventi saviizoliacijoje nelabai norisi.

Skiepytis atvyksta tik su suaugusiais

Tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali įprastu būdu:

  • atvykus į vakcinacijos vietą;
  • telefonu 8 614 69 413 (skiepijimo koordinatorė);
  • internetu https://koronastop.lrv.lt/ arba karštąja linija 1808.

Vienas iš minėtų asmenų taip pat turi lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės. 

5-11 metų amžiaus vaikai bus skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros „Comirnaty“ vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.