Naujųjų metų naktį GMP iškvietimų padaugėja

Šių metų sausio 1-ąją, parą po vidurnakčio, VšĮ Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai sulaukė 52 iškvietimų, pernai buvo užregistruoti 58 GMP iškvietimai, užpernai – 53. Greitosios medicinos pagalbos skyrius vidutiniškai per parą sulaukia 40 iškvietimų.

Kaip sakė Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė, paprastai medikų pagalbos daugiau prireikia sutikus Naujuosius metus, po vidurnakčio. Nukentėjusių nuo pirotechnikos priemonių užfiksuota nebuvo, užtat medikai suskaičiavo, jog teko vykti 7 kartus pas traumas patyrusius rajono gyventojojus. Traumas daugiausiai patyrė buityje – susimušę, nugriuvę neblaivūs asmenys, Tiems, kuriems prireikė detalesnio ištyrimo, buvo atvežti į Kėdainių ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, atsisakiusiems vykti į gydymo įstaigą, nes buvo neblaivūs, buvo iškviesta policija. Šingailių kaime rasta mirusi moteris. 

Kiti iškvietimai buvo įprasti – dėl širdies negalavimų, aukštos temperatūros. Būta iškvietimų ir COVID-19 sergančių ligonių, tačiau jiems pagalbą suteikus namuose, į gydymo įstaigą vežti nereikėjo.

Sausio 2-ąją buvo užfiksuota 43 GMP iškvietimai. Medikų pgalbos labiausiai prireikė patyrusiems traumas dėl slidaus kelio. Lipliūnų kaime susidūrus trims automobiliams, vienas nukentėjusysis buvo pristatytas į gydymo įstaigą.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.