Apie ambulatorinių slaugos paslaugų teikimą namuose

Sausio 11 ir 13 dienomis Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (SJMC) Kėdainių PSPC darbuotojams vyko mokymai ,,Ambulatorinių slaugos paslaugų teikimas namuose“, kuriuos rengė LR sveikatos apsaugos ministerija kartu su VšĮ Galimybių plėtra. Projektas finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.

VšĮ Kėdainių PSPC vyriausioji slaugos administratorė Laima Antanaitienė informavo, jog mokymai buvo skirti bendrosios praktikos slaugytojams, ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikėjams, kineziterapeutams, slaugytojo padėjėjoms. Mokymuose dalyvavo 51įstaigos darbuotojas. Vieni, dalyvavę mokymuose, išgirdo naujos informacijos, kiti – žinias atsinaujino bei jas pagilino.    

Kaip teigė mokymus vedusi lektorė Jolanta Keburienė, šiuo metu dėstanti Utenos kolegijoje bei dirbanti VšĮ Ukmergės PSPC GMP skubios medicinos pagalbos slaugos specialiste, šiandieninis slaugytojas, apibendrintai kalbant, medikas, visuomenės spiriamas daryti viską – nuo… iki… O pati visuomenė neskuba prisiimti pareigų ir įsipareigojimų sau. Labai svarbu, kad slaugytojai drąsiau jaustųsi bei drąsiau išsakytų savo nuomonę bei prisiimtų tik tas atsakomybes, kurios jiems priklauso.  

Šių mokymų tikslas buvo supažindinti su ambulatorinės slaugos paslaugų teikimo namuose specifiškumu, tarpžinybiniu bendradarbiavimu su socialinių paslaugų teikėjais, artimos ir socialinės aplinkos svarba, bendravimu ir etika, veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Buvo suteikta žinių apie darbo organizavimą ir ambulatorinių paslaugų teikimą namuose, paslaugas teikiančias namuose komandų atsakomybes, apie pacientų poreikių vertinimą, jų įtraukimą į slaugos procesus namuose ir savirūpos skatinimą. Buvo kalbama, kaip formuoti gebėjimus organizuojant darbą, dokumentuoti veiklą, teikti ambulatorines paslaugas namuose, užtikrinti ilgalaikės priežiūros paslaugų kokybę ir efektyvumą.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.