Rengiami sveikatos žinių mokymai

Primename, kad VšĮ Kėdainių PSPC vykdomi privalomieji nustatytų profesijų ir veiklos sričių asmenų sveikatos žinių mokymai ir atestavimas: mokymai apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai, higienos įgūdžių bei pirmosios pagalbos teikimo mokymai. Šie mokymai vyksta nuolat, pagal poreikį, susidarius žmonių grupėms. Daugiau informacijos suteikia privalomojo mokymo instruktoriai – lektoriai telefonu 8 612 04025. Jei būtų pageidavimas mokymus surengti kitoje įstaigoje, yra galimybė vykti į vietą, suderinus laiką ir sąlygas. 

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (SJMC) Atvirajame jaunimo centre „LANG’ as“ buvo organizuotos profesijos dirbtuvės. Renginyje svečiavosi pirmosios pagalbos instruktorės, VšĮ Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė ir programų koordinatorė Jūratė Vaitonienė. Jaunuoliai susipažino su įdomia, mažai kam girdėta, bet labai svarbia pirmosios pagalbos teikimo instruktoriaus veikla. Išsiaiškinus, kaip įgyjamos šios profesinės kompetencijos, dalyviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti savo pirmosios pagalbos teikimo įgūdžius ekstremalioje situacijoje.

D. Šilkaitienė teigė, kad dalyviai su pirmosios pagalbos teikimu tiesiogiai nėra susidūrę, tačiau kai kurie informacijos, kaip veikti ekstremalioje situacijoje, kur yra nukentėjusių asmenų, gauna mokyklose. Sveikatos mokymo organizatorė akcentavo, jog pirmosios pagalbos mokymai turi būti nuolatinis ir sistemingas procesas, nes šioje srityje būna pokyčių, atsiranda naujovių, keičiasi ir pirmosios pagalbos teikimo taisyklės. Neseniai atnaujintos pirmosios pagalbos vaistinėlės. Jaunimas buvo supažindintas su jų atnaujintu turiniu bei priemonėmis, tokiomis kaip turniketas, vienkartiniai šaldantys paketai ir kt. Mokymuose dalyvavo ir jaunos mamos, kurioms itin aktualu pirmosios pagalbos teikimas kūdikiui ir vaikui, jam užspringus, jei prireikia gaivinimo ir pan. 

Pirmosios pagalbos teikimo instruktorės pademonstravo kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi, kaip stabdyti kraujavimą, naudojant turniketą. Tokių priemonių jaunimas dar nebuvo matęs. Važinėjantiems dviračiais, paspirtukais, padidėja tikimybė patirti daugiau traumų, todėl mokėti sustabdyti kraujavimą turniketu, o patyrus traumą naudotis vienkartiniais šaldančiais maišeliais, norint sumažinti skausmą, kraujavimą ar patinimą – būtina.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.