Vaikai ruošėsi saugioms vasaros atostogoms

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, Kėdainių Vytauto parke, esančiame J. Basanavičiaus g. VšĮ Kėdainių PSPC GMP medikai dalyvavo Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato surengtame prevenciniame renginyje ,,Būk saugus-2022“. Į renginį atvykę specialiųjų tarnybų specialistai – policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai, GMP medikai specialistai bei kitų tarnybų atstovai supažindino vaikus su savo darbu bei naudojamomis priemonėmis.

Kėdainių PSPC GMP skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė, skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Vesta Vilčinskienė ir vairuotojas Justas Bivilis viso renginio metu buvo apsupti būrio įvairaus amžiaus mokinių. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė demonstruojama įranga, padedanti gaivinti žmogų, kiekvienam rūpėjo ją išbandyti. V. Vilčinskienė pasakojo, kaip teisingai gaivinti žmogų, atliekant  išorinį širdies masažą – krūtinės ląstos paspaudimus. Oro įpūtimai atliekami tik turint apsaugos priemones, jų neturint, įpūtimų daryti nereikia. Paspaudimų greitis – 100–120 kartų per minutę. ,,Kad būtų paprasčiau, gaivinama maždaug lietuvių liaudies dainos ,,Ant kalno mūrai“ ritmu. Tik garsiai nedainuokite, bet galite mintyse niūniuoti – tai padės neišsimušti iš ritmo. Gaivinama tol, kol atvyks GMP medikai. Didelis mūsų pagalbininkas – išorinis automatinis širdies masažo aparatas ,,Lucas“, kuris nepavargdamas automatiškai bei tolygiai įspaudžia ir atleidžia krūtinės ląstą,“ – demonstravo vaikams specialistė. Vaikai susipažino, kaip veikia išorinis širdies defibriliatorius, kai kurie iš jų  išgirdo, kaip plaka jų širdelės.

Justas Bivilis pasakojo, kaip ištikus traumai, imobilizuoti kaklą, visą kūną, vaikai, imitavę nukentėjusiuosius, buvo guldomi ant spinalinės lentos, o paskui ant neštuvų ir ruošiami transportavimui į gydymo įstaigą. Besidomintys galėjo apžiūrėti GMP automobilyje esančią medicininę įrangą.

Vaikai klausinėjo, kas padeda nešti ligonius, kai jie būna labai sunkūs. GMP skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė atsakė, kad į pagalbą kviečiami ugniagesiai gelbėtojai, o jei labai skubus atvejis, nešame patys. Ji pastebėjo, kad jaunesnio mokyklinio mažiaus vaikams viskas įdomu, o vyresnius sunkiau sudominti. Vaikams buvo dalinami lankstinukai ,,Išmok suteikti pirmąją pagalbą.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.