Apžiūrėtas Alytaus rajono PSPC mobilios ambulatorijos automobilis

Ketvirtadienį, Kėdainių rajono gyventojai net keliose vietose galėjo susipažinti su mobilių sveikatos priežiūros paslaugų teikimu Alytaus rajono savivaldybėje bei apžiūrėti Alytaus rajono PSPC mobilios ambulatorijos automobilį. Šis automobilis buvo atvykęs ir prie VšĮ Kėdainių PSPC, buvusio Mobilaus patikros punkto teritorijoje. Jį apžiūrėti bei susipažinti su teikiamomis paslaugomis galėjo Kėdainių PSPC vadovai, šeimos gydytojai, slaugytojai, VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė paklausta, ar toks mobilios ambulatorijos automobilis galėtų būti ir Kėdainių PSPC netolimos ateities svajonių automobilis, Joana Kleivienė atsakė: ,,Aš manau, kad tai tikslas ir vizija visam Kėdainių rajonui. Mūsų norai yra dideli“. 

Vienintelė ambulatorija Lietuvoje

Alytaus rajono PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė sakė, kad tokių unikalių mobiliųjų ambulatorijų Lietuvoje dar niekur nėra. Tarptautinio projekto metu įsigytos trys mobilios ambulatorijos – dvi, pritaikytas šeimos gydytojo paslaugų teikimui ir viena – mobilus odontologas, kuriame yra visa odontologinė įranga ir kur teikiamos odontologinės paslaugos. Šios paslaugos pradėtos teikti nuo kovo 1 d. Pagal iš anksto nustatytą grafiką vykstama į labiausiai nuo miesto nutolusias rajono gyvenamąsias vietoves. Alytaus rajone nėra nė vieno medicinos punkto, veikia 5 rajono ambulatorijos, o mieste sveikatos priežiūros paslaugas teikia Alytaus PSPC. Labiausiai orientuojamasi vykti ten, kur buvo medicinos punktai ir dar kelios gyvenamosios vietovės. Šiuo metu mobilioji ambulatorija vyksta į 15 skirtingų vietų. Į dvi gyvenamąsias vietoves vykstama du kartus per savaitę, į kitas – po vieną kartą per savaitę.

,,Pradžioje rajono gyventojai žiūrėjo skeptiškai, bet kai pamatė, kad nieko čia kitaip nėra, jie gauna visas reikiamas paslaugas – požiūris pasikeitė. Jie labai patenkinti, džiaugiasi odontologinėmis bei šeimos gydytojo paslaugomis, kadangi nereikia patiems važiuoti į centrą, ar kaimynų prašyti, kad pavėžėtų. Gyventojams yra labai patogu.

Lygiai tokia pati odontologinė įranga yra sumontuota mobilioje ambulatorijoje, tik skirtumas tas, kad čia mažiau erdvės. Iškilo protezavimo poreikis, todėl ateityje tikimasi teikti ir protezavimo paslaugas.

Sveikatos priežiūros paslaugas norime priartinti prie kiekvieno kaimo, prie konkrečios bendruomenės, ypač – atokios gyvenvietės. Vieno mobilios ambulatorijos automobilio vertė – 96 tūkst. Eur, mobilios odontologijos – beveik 104 tūkst.Eur. Beveik už 300 tūkst. Eur nusipirkome tris mobilias ambulatorijas. Tai buvo projektinės lėšos, nedidele dalimi mes prisidėjome patys“, – teigė Alytaus rajono PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė.

Teikiamos šeimos gydytojo paslaugos

Mobilioje ambulatorijoje šeimos gydytoju dirbantis Audrius Matulevičius informavo, kad važinėjant po atokiausias gyvenamąsias Alytaus rajono gyvenvietes, gyventojams teikiamos šeimos gydytojo paslaugos, kurios praktiškai niekuo nesiskiria nuo teikiamų kabinete.

 „Volkswagen“ mikroautobuse sumontuota ir sukomplektuota ambulatorijų diagnostinė, medicininė, laboratorinė įranga: hematologiniai automatiniai analizatoriai su sausais reagentais, automatiniai šlapimo analizatoriai, elektrokardiografai, šeimos gydytojo krepšiai su priemonėmis, kraujo krešėjimo rodiklių matuokliai, ausų plovimo aparatai,  pulsoksimetrai, nešiojamieji kompiuteriai su mobiliuoju interneto ryšiu, multifunkciniai spausdintuvai, šaldytuvai bei kitos medicininės priemonės. Mobilusis odontologas taip pat aprūpintas visa reikalinga įranga.

,,Atvykęs į mobilią ambulatoriją, pirmiausia pacientas šeimos gydytojo yra apžiūrimas. Jeigu yra poreikis, išrašomi kompensuojamųjų vaistų receptai, nedarbingumo pažymėjimai. Atliekami reikiami tyrimai. Pacientai gali iš anksto registruotis atskiru telefonu arba bendruoju registratūros telefonu. Vieno paciento vizitui skiriama pusė valandos. Daugiausia vienoje vietoje yra tekę priimti daugiau nei dešimt pacientų. Per dieną aplankomi du kaimai, kuriuose dirbama ne mažiau dviejų valandų. Tyrimų atsakymai pacientui pranešami kitą dieną telefonu arba kito vizito metu. Vidutinis paciento amžius – per 60 metų. Kai kuriose vietovėse mūsų maršrutai sutampa su mobiliu odontologu, kitur vykstama pagal atskirą grafiką,“ – teigė šeimos gydytojas.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.