Darbą Kėdainių PSPC pradėjo naujoji direktorė Joana Kleivienė

Liepos 8-osios rytą Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis salėje susirinkusiems  Kėdainių PSPC darbuotojams pristatė naująją Kėdainių PSPC direktorę Joaną Kleivienę.

Linkėjo visokeriopos sėkmės

Kaip sakė laikinai ėjusi Kėdainių PSPC direktorės pareigas pavaduotoja klinikiniam darbui Laima Juodeikienė, toks įvykis mūsų įstaigos istorijoje vyksta antrą kartą per beveik 25-erius metus.

,,Aš džiaugiuosi, kad gerbiama Joana laimėjo konkursą Kėdainių PSPC direktoriaus vietai užimti, manau, kad ji puikiai žino, pažįsta kolektyvą, žino šios įstaigos problemas, o jų reikia pripažinti yra daug. Linkiu jums visokeriopos sėkmės, pirmiausia, sveikatos, kantrybės, stiprybės, mano palaikymas šimtaprocentinis, kreipkitės, jei prireiks bet kada, – sveikindamas Joaną Kleivienę, nuo šiandien pradėjusią eiti direktoriaus pareigas sakė rajono vadovas.  

Laima Juodeikienė, sveikindama kolektyvo vardu naujajai direktorei linkėjo, kad niekada nepritrūktų laiko idėjoms, planams ir sumanymams įgyvendinti, darbui ir poilsiui, įstaigai ir namams. Kad niekada nepritrūktų laiko liūdinčiam ir linksmam, pažįstam ir nepažįstam, nes laikas gydo, užgrūdina ir subrandina. Įteiktas darbui skirtas rinkinys, kad ši diena būtų sėkmingo ir didelio kelio pradžia. Direktorei įteiktas darbui skirtas rinkinys ir gėlių puokštė.

Dėkojo už pasitikėjimą

,,Šiandien man džiugu – prisistatyti man nereikia, nes absoliuti dauguma mane pažįstate ir žinote, kad esu komandos žmogus ir toliau pasirengusi dirbti Kėdainių PSPC komandoje,“ – pirmą kartą  kreipdamasi kaip įstaigos direktorė sakė Joana Kleivienė.

,,Labai noriu Jums visiems padėkoti už sveikinimus, linkėjimus, pasitikėjimą, palaikymą. Ypatingai dėkoju tiems, kurie tą palaikymą atvirai išreiškėte ir skatinote priimti sprendimą dalyvauti konkurse į direktoriaus pareigas. O jūsų šioje salėje yra labai daug… Todėl noriu tvirtai pasakyti:

Neateinu į kažkieno vietą – dalyvavau konkurse į Kėdainių PSPC direktoriaus pareigas ir jį laimėjau. Ačiū, gerbiamas mere, už pasitikėjimą.

Šios pareigos man nėra karūna ar kažkoks titulas. Tai didelis iššūkis visų pirma man pačiai, didelė atsakomybė prieš jus visus ir sunkus darbas ateinančius 5 metus vardan Kėdainių PSPC bendruomenės ir mūsų pacientų.

Žinau, kad jūsų visų viltys ir norai yra dideli. Mano tikslai ir troškimai taip pat, bet prašau visų kantrybės, nes perimu Kėdainių PSPC be palikimo – įstaiga finansinius metus baigė dideliame minuse, o įsiskolinimai tiekėjams sudaro įspūdingas sumas…

Tam, kad šis PSPC laivas galėtų plaukti, turime visi kartu susitelkti ir jį užlopę, kelti bures ir plaukti į plačiuosius vandenis.

Tad aš, Kėdainių PSPC direktorė, pažadu:

Ateinančius 5 metus dirbsime daug, bet visi kartu – komandoje. Bendraudami ir bendradarbiaudami, diskutuodami ir įsiklausydami į vieni kitų nuomones ir pasiūlymus, priimsime teisingiausius sprendimus visai PSPC bendruomenei ir mūsų pacientams.

Per tuos metus, kuomet dirbau Terapijos skyriaus vedėja, ne kartą įsitikinau, kad mes tą galime!

Labai tikiu jumis visais ir tuo, kad susitelkę ir dirbdami kartu, mes pasieksime aukščiausių tikslų.

Tad dar kartą dėkoju Jums visiems kartu ir kiekvienam atskirai, kad esate ir būsite šiame kelyje kartu,“ – susirinkusiems Kėdainių PSPC medikams bei darbuotojas sakė naujoji įstaigos direktorė Joana Kleivienė.

Šimtą dienų prašo nekritikuoti

Meras pažymėjo, kad Kėdainių PSPC yra daug pribrendusių ir spręstinų problemų, juo labiau, kad sveikatos apsaugos sistema gyvena pertvarkos situacijoje, kuri ne iki galo šiandien aiški, kelianti  susirūpinimą tarp medikų ir rajono gyventojų. Jaučiama, kad kai kurios paslaugos bus atitolusios nuo gyventojų, ko mes nenorėtume. Mes labai norėtume, kad mūsų krašto gyventojai visas kokybiškas medicinos paslaugas gautų Kėdainiuose. Jis priminė neseniai matytą pavyzdį, kaip dirba Alytaus PSPC. Pasak mero, su mobiliomis ambulatorijomis galime išspręsti ir Kėdainiuose esančių medicinos punktų klausimą ir neeskaluoti šios temos, kad medicinos punktai yra uždaromi rajone. Paprasčiausiai, keičiamas paslaugos teikimo būdas. Tas, kas matė, kokia yra įranga mobilioje ambulatorijoje, reikėtų įvardinti, jog tai yra šeimos gydytojo kabinetas ,,ant ratų“. Tuo labiau, kad į kaimus atvažiuoja  ne slaugytoja, bet šeimos gydytojas. ,,Aš manau, kad naujoji direktorė peržiūrės mūsų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamas programas, jų efektyvumą. Iki šios dienos Kėdainių PSPC ne visas lėšas pasisavindavo, kurias galėdavo gauti iš Ligonių kasų. Kaip aktyviau dirbant šeimos gydytojams, galima gauti daugiau lėšų, kurias yra numačiusios Ligonių kasos. Kad gyventojai pagal amžiaus grupes būtų kviečiami pasitikrinti sveikatą ir dalyvauti prevencinėse programose. Tada mes nešnekėtume ir apie ,,minusus“, atsirandančius metų gale,“ – pažymėjo Valentinas Tamulis.

Simboliškai, šimtą pirmųjų darbo dienų meras prašo nekritikuoti naujosios vadovės darbo, nes dabartiniame gyvenime mes dažniau skubame kritikuoti. Jis linkėjo visiems padėti naujajai direktorei, išreiškė viltį, kad mikroklimatas šiame kolektyve bus daug geresnis, negu buvo iki šiol. ,,Linkiu visiems susitelkti ir padėti, nes mūsų tikslas tas pats – visi norime, kad lengviau būtų patekti pas gydytoją ir nebūtų eilių. Bet nuo kritikos šitie dalykai nepasikeis. Tik bendras šnekėjimas, susiklausymas ir pačių geriausių sprendimų ieškojimas kartu gali išspręsti šias problemas,“ – sakė rajono vadovas.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.