Naujose patalpose atidarytas Langakių medicinos punktas

Praėjusį penktadienį naujose patalpose oficialiai atidarytas Pernaravos ambulatorijai priklausantis Langakių medicinos punktas. Surengtoje atidarymo šventėje visų gyventojų vardu dėkota Kėdainių rajono savivaldybei, Tarybos nariams, VšĮ Kėdainių PSPC ir visiems, kas prisidėjo, kad Langakiuose būtų neuždarytas, bet naujai pastatytas ir atidarytas medicinos punktas. Ta proga Langakiuose lankėsi rajono meras Valentinas Tamulis, Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė, direktoriaus pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui Jūratė Judickienė, vyriausioji administracijos slaugytoja Laima Antanaitienė ir kt.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė ir Langakių bendruomenės centro pirmininkas Antanas Čepliauskas. Apžiūrėjus naująjį medicinos punktą, atidarymo šventė persikėlė į Langakių bendruomenės centro patalpas.

,,Džiaugiamės naujomis patalpomis, nauju startu. Darbas naujame pastate vyks įprastu būdu, kaip vykdavo ankstesniajame medicinos punkte. Bendrosios praktikos slaugytoja dirbs tris kartus per savaitę – antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį. Visi Langakių kaimo gyventojai galės gauti paslaugas vietoje. Vieną iš dienų atvyks konsultuoti šeimos gydytoja Audronė Pacevičienė iš Pernaravos ambulatorijos.

Bendrosios praktikos slaugytoja Langakių medicinos punkte teiks visas paslaugas, kurios priklauso pagal jos pareigybes, t. y., konsultuos įvairiais sveikatos klausimais, matuos kraujo spaudimą, profilaktiškai tikrins vaikų ir moksleivių sveikatą prieš mokyklą, taip pat priims susirgusius vaikus ir suaugusiuosius, čia bus imami kraujo tyrimai ir vežami į laboratoriją. Čia pat bus galima įsigyti būtiniausių vaistų, nes susisiekimas su vaistine šito krašto žmonėms sudėtingas, todėl tokia paslauga irgi bus teikiama medicinos punkte. Tai ko gero toliausiai nutolęs nuo centro punktas, todėl smagu, kad žmonės bent taip galės jaustis visai neatskirti nuo Kėdainių rajono,“ – teigė Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė.

Bendrosios praktikos slaugytoja Odeta Kveškevičienė Langakių medicinos punkte dirbs antradienį – nuo 7.30 iki 10 val., trečiadienį ir ketvirtadienį – nuo 10 iki 12.30 val. Po darbo medicinos punkte, slaugytoja lankys lankomus pacientus jų namuose. ,,Nuotaika bus visai kitokia, juk ateina į medicinos punktą žmonės ir pasikalbėti, ir pasitarti, o naujose patalpose bus žymiai jaukiau ir šilčiau. Labai smagu, kad surengta tokia didelė šventė ir kad pagaliau Langakių kaimas turi nuostabų naują medicinos punktą, labai gera bus jame dirbti ir tikiuosi jūs manimi pasitikėsit ir aš jums visiems tiksiu,“ –  į susirinkusius langakiškius kreipėsi naujose patalpose dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja.

Rajono meras Valentinas Tamulis pastebėjo, kad į medicinos punkto atidarymą gyventojai atėjo kaip į šventę, prigužėjo pilna bendruomenės centro salė, matosi, kad to punkto labai reikėjo. Reikėjo, kad žmonės jaustųsi, jog jie yra Kėdainių krašto bendruomenės dalis, nors gyvenantys už autostrados.

,,Sveikata yra didžiausias turtas mums visiems. Kaip mes jaučiamės 80 proc. priklauso nuo mūsų pačių, 20 proc. –  nuo sveikatos priežiūros specialistų. Medikai yra patarėjai, gelbėtojai tose situacijose, kai sušlubuoja mūsų sveikata. Sako, jog sienos negydo, tačiau gražiose patalpose sveikti visada yra smagiau. Labai džiaugiuosi, kad šiandien turite gražias, naujas patalpas, turite gerus specialistus – bendrosios praktikos slaugytoją Odetą, šeimos gydytoją Audronę. Visiems linkiu mylėti save, rūpintis savo sveikata, o jai sušlubavus, visada prašome kreiptis į mūsų specialistus,“ – sakė VšĮ Kėdainių direktorė ir įteikė oficialų leidimą – higienos pasą, be kurio Langakių punktas negalėtų veikti.

Medicinos punkto atidarymo proga buvo parodyta meninė programa – Langakių mišrus vokalinis ansamblis ,,Lanksva“ padainavo keletą dainų, Langakių poetė Vida paskaitė savo kūrybos eilėraščių, o Langakių mėgėjų dramos būrelis parodė temą atitinkantį vaizdelį ,,Nepagydoma liga“.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.