Pasitikrinkite sveikatą pagal prevencines programas

VšĮ Kėdainių PSPC ragina rajono gyventojus labiau rūpintis savo sveikata ir periodiškai tikrintis pagal Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas ligų prevencijos programas. Šios programos skirtos tam, kad liga būtų pastebėta anksti, kol simptomų dar nėra.

Norėdamas pasitikrinti sveikatą pagal prevencines programas, gyventojas turi kreiptis į savo šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs. Rajono gyventojai, norintys daugiau sužinoti apie prevencines programas bei jų vykdymą, gali patys paskambinti telefonu 8 611 27561 nuo 8.00 iki 16 val., kur bus suteikta visa norima informacija.

Primename, kad šiuo metu Lietuvoje PSDF lėšomis apmokamos bei vykdomos 5 prevencinės programos: gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos ir prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų.

Jei žmogus nepatenka į konkrečioje programoje nustatyto amžiaus grupę, tačiau jaučia tam tikrus simptomus, nerimauja dėl savo sveikatos, turi nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją, kuris priims sprendimą ir prireikus atliks būtinus tyrimus.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.