Tęsiamas projektas

VšĮ Kėdainių PSPC toliau įgyvendina projektą „Žemo slenksčio paslaugų teikimo Kėdainių rajone stiprinimas ir plėtra“, kuris vykdomas pasirašius finansavimo sutartį su Respublikiniu priklausomybės ligų centru.

Ir toliau buvo teikiamos žemo slenksčio paslaugos kompleksiškai, po įprasto darbo laiko ir savaitgaliais, buvo pasiektos naujos tikslinės žmonių grupės, turinčios didžiausią riziką užsikrėsti infekcijomis.

Liepos 9 d. asociacijos ,,Kėdainių samariečiai“ patalpose nemokamai ir anonimiškai buvo atliekami greitieji ŽIV, sifilio, hepatitų B ir C testai. Iš 33 ŽIV testų 1 buvo teigiamas, iš 11 sifilio testų visi buvo neigiami, iš 16 hepatito B testų – 1 teigiamas, iš 8 hepatito C testų – 2 teigiami.

Visiems besitiriantiems buvo suteiktos ikitestinio ir potestinio konsultavimo paslaugos, taip pat suteikta visa klientus dominanti informacija ir pan., dalinama informacinė – prevencinė medžiaga (lankstinukai, skrajutės). Nustačius hepatito C atvejus, tirtiesiems rekomenduota kreiptis pas savo šeimos gydytojus dėl tolimesnio ištyrimo.

Iš viso per šių metų III ketvirtį buvo atlikta testų: ŽIV – 36, sifilio – 11, hepatito B – 18, hepatito C – 10. 

VšĮ Kėdainių PSPC inform.