Sveikatos stiprinimo praktikumas mamai ir mažyliui

Kėdainių rajono motinystės mokykla įgyvendino Kėdainių rajono savivaldybės Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Sveikatos stiprinimo praktikumas mamai ir mažyliui“, finansuojamą savivaldybės biudžeto lėšomis. Programos įgyvendinimo metu VšĮ Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė pravedė mamos ir vaiko fizinio aktyvumo pratybas – mankštą, kuri padeda mamoms sustiprėti, atgauti energiją, pasitikėjimą savimi ir susigrąžinti buvusias kūno linijas.

Bendra veikla su vaikučiu naudinga abiems pusėms – mama tampa stipresnė, jai lengviau prižiūrėti kūdikį, o vaikutis tyrinėja naują aplinką, patiria naujų įspūdžių. Tai neįkainojamas laikas kartu!

Užsiėmimų metu mamos buvo supažindintos su įvairiais pratimais, kuriuos galima rinktis priklausomai nuo mamos fizinio pajėgumo bei mažylio amžiaus. Atliekant pratimus skirtus mamoms, vaikus galima naudoti kaip papildomą svorį, tai gali būti pritūpimai, įtūpstai į priekį, atgal, į šonus, atsigulus ant nugaros – pratimai dubens dugnui, sėdmenims (dubens pakėlimas), pilvo presui (kojų kėlimas, žirklės, atvedimai į šonus, susirietimai gulint it t.t.), įstrižiniams raumenims (pasisukimai į šonus), nugarai ir pan. Praktinių užsiėmimų metu buvo nuolat pabrėžiama, kad jei nepavyksta ar kyla nemalonūs pojūčiai – neverskite savęs, mankšta pirmiausia turėtų teikti malonumą ir geras emocijas.

Programos dalyvėms buvo pristatomi ir pratimai vaikams, naudojant didelius mankštos kamuolius, aptartos pagrindinės taisyklės: pirmosios kamuolio pamokos turėtų trukti ne ilgiau kaip 5 minutes. Laikui bėgant, trukmę galima padidinti iki 20 minučių; pratimus ir judesius rekomenduojama atlikti labai lėtai, neišgąsdinti mažylio; jei vaikas verkia, būtina nutraukti gimnastiką ir duoti jam laiko nusiraminti; kiekvieno pratimo metu būtina kūdikį laikyti už nugaros, pilvo ar kojų; niekada nepalikti vaiko ant kamuolio be priežiūros!

VšĮ Kėdainių PSPC bendrosios praktikos slaugytoja, masažo specialistė Sandra Rimkuvienė supažindino su masažo technika, nauda kūdikiui ir mamai, pabrėžė, kuriuo amžiaus laikotarpiu rekomenduojama pradėti masažuoti ir kaip dažnai tai atlikti, aptarė kokia turi būti masažui skirta aplinka, kokius aliejus naudoti ar nenaudoti šiai procedūrai.

Iš programos įgyvendinimui skirtų lėšų pagaminta ir platinama Motinystės mokyklos atributika – raktų pakabukai, rašikliai su Motinystės mokyklos logotipu. Minėtos priemonės užtikrina informacijos sklaidą apie Motinystės mokyklos veiklą. Kadangi Motinystės mokykla nuolat bendradarbiauja su įvairiomis firmomis, programos dalyviai buvo pradžiuginti „Marmaluzi“, „Nestle“ dovanėlėmis ir įvairia metodine literatūra.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.