Baigėsi Europos ŽIV testavimo savaitė

Minint Europos ŽIV testavimo savaitę ir įgyvendinant projektus „Žemo slenksčio paslaugų teikimo Kėdainių rajone stiprinimas ir plėtra“ (finansuoja Respublikinis priklausomybės ligų centras) ir „Priemonių, skirtų žemo slenksčio paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimui, įgyvendinimas Kėdainių rajone“ (finansuoja Europos socialinis fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė), bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Šilkaitienė ir socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė lapkričio 25 d. lankėsi Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėje „Vilties švyturys“, kur centro darbuotojams ir gyventojams nemokamai ir anonimiškai buvo atliekami greitieji ŽIV, sifilio, hepatitų B ir C testai. Iš viso testuoti 28 asmenys. Visi ŽIV, sifilio ir hepatito B testai buvo neigiami  o hepatito C – 4 teigiami.

Visiems besitiriantiems buvo suteiktos ikitestinio ir potestinio konsultavimo paslaugos, taip pat suteikta visa klientus dominanti informacija ir pan., dalinama informacinė – prevencinė medžiaga. Nustačius teigiamus atvejus, tirtiesiems asmenims rekomenduota kreiptis pas savo šeimos gydytojus dėl tolimesnio ištyrimo.

Europos ŽIV testavimo savaitės tikslas – informuoti visuomenę ir sveikatos priežiūros specialistus apie ŽIV ištyrimo naudą ir paskatinti kuo daugiau žmonių atlikti ŽIV tyrimą, o esant teigiamam tyrimo rezultatui – gauti valstybės kompensuojamą gydymą.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.