Teikė privalomojo sveikatos mokymo kursus

VšĮ Kėdainių PSPC nuolat organizuojami privalomojo sveikatos mokymo kursai įvairioms darbuotojų grupėms. 2022 metų pabaigoje PSPC sveikatos mokymo specialistai susitiko su UAB ,,Lifosa“ darbuotojais, atsakingais už pirmosios pagalbos teikimą įmonėje, ir pravedė pirmosios pagalbos mokymus, pagrindinį dėmesį skiriant praktinių įgūdžių tobulinimui ir naujų pagalbos priemonių pristatymui.

Kaip pastebi pirmosios pagalbos teikimo instruktoriai, skubi pirmoji pagalba, kurią suteikia šalia esantys žmonės yra gyvybiškai svarbi. Tai paprasti tikslingi žingsniai, siekiant išsaugoti nukentėjusiojo gyvybę ar sustabdyti sveikatai žalingus veiksmus, kol atvyksta medikai ar kitos specialiosios tarnybos.

Kėdainių PSPC programų koordinatorė Jūratė Vaitonienė paneigė mitus,  jog teikiant pagalbą dažnai galima pakenkti sau ir nukentėjusiam. Juk iš tiesų, tai paprasti veiksmai, kuriuos drąsiai gali atlikti kiekvienas žmogus, susipažinęs su pagrindiniais pirmosios pagalbos teikimo principais ir praktiškai juos išbandęs pratybose.

Sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė patikino, kad svarbiausia nestovėti vietoje ir nepanikuoti nieko nedarant, o kviesti pagalbą ir imtis aktyvių gaivinimo veiksmų: atlikti oro įpūtimus, krūtinės ląstos paspaudimus bei defibriliaciją, jei netoliese yra automatinis išorinis defibriliatorius.

Užsiėmimų metu darbuotojai atnaujino pirmosios pagalbos teikimo žinias užspringimo, apsinuodijimų, nudegimo, traumų, kraujavimo atvejais, tobulino praktinius pradinio gaivinimo, išorinio automatinio defibriliatoriaus naudojimo, teisingo turniketo uždėjimo įgūdžius.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.