Kiek laiko galioja receptas?

Kiek laiko galioja receptas? Kada vėliausiai galima įsigyti vaistų, išrašytų recepte? Ar dar ne per vėlu? Šie ir panašūs klausimai kyla ne vienam Kėdainių PSPC pacientui.

Informuojame, jog receptai turi skirtingą galiojimo laiką.

Visi vaistai, išskyrus narkotinius ir kompensuojamuosius, galioja 30 dienų. Tačiau, jei tokie receptai gydytojo pažymėti ,,Ilgalaikiam gydymui”, tai jie gali galioti net iki 180/360 dienų;

Narkotinių vaistų receptas, galioja 10 dienų, įskaitant recepto išrašymo dieną.

Kompensuojamieji vaistai ir medicinos pagalbos priemonėms išrašytas receptas galioja 30 dienų nuo jame nurodytos įsigaliojimo datos.

Taip pat svarbu žinoti, kad kartu su kompensuojamųjų vaistų pasu vaistininkui būtina pateikti ir asmens dokumentą su nuotrauka, o jei vaistai išrašyti vaikui – vaiko gimimo liudijimą. Antraip, kompensuojamieji vaistai nebus išduodami.

Pasibaigus receptų galiojimo laikui, vaistai nebeišduodami.

Jeigu nutiko taip, kad įvyko recepto išrašymo klaida (taip gali būti ne tik dėl gydytojo kaltės, bet ir e.sveikatos sistemos trikdžių) arba laiku neišsipirkote vaistų, t. y.  reikia naujo recepto, prašome registruotis šeimos gydytojo nuotolinei konsultacijai.

Registruotis galite:

  • suaugusiųjų registratūros telefonų numeriais: (8 347) 61434, (8 347) 61334, (8 347) 61314, 8 612 04039;
  • atvykus į registratūrą;
  • internetu  https://ipr.esveikata.lt

P.S. tokio ir panašaus nemalonaus turinio SMS žinučių siuntimas į šeimos gydytojų darbinius telefonus, iškilusios problemos nepadės išspęsti.

Prašome Jūsų supratingumo ir geranoriško bendradarbiavimo.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.