Lankėsi LR sveikatos apsaugos ministras

Sausio 16 d. Kėdainių PSPC bei Kėdainių ligoninėje lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, lydimi LR Seimo narių.

Ministras, kaip pats prisipažino, pirmą kartą besilankantis Kėdainiuose, kartu su palyda apžiūrėjo gydymo įstaigas, bendravo su medicinos personalu bei pacientais.

Vizito tikslas, kaip įvardino pats ministras – palaikyti Kėdainių gydymo įstaigos vadovės ir kitų vadovų. ,,Man pasirodė svarbu, kad Kėdainių gydymo įstaigų vadovai nestovi nuošalyje, kalba apie problemas ir sako, kad net ir patys galėtų daryti pokyčius, nelaukdami kol kažkas kitas juos pasiūlys. Pagrindinis tikslas – atvažiuoti ir savo akimis norėjau pamatyti, kokia situacija gydymo įstaigoje, taip pat turime naują vadovą ir pirminėje priežiūroje, su kuria norėjau susitikti, “ – teigė ministras.

Pažintį su Kėdainių PSPC pradėjo ,,pagal paciento kelią“. Ir tas kelias prasidėjo nuo Greitosios medicinos pagalbos. Šiuo metu, kai vyksta pokytis – nuo šių metų vidurio turi veikti viena organizacija, GMP medikams kyla daug klausimų, kaip viskas vyks toliau. Asmeniškai kalbėjęs su darbuotojais, patikino, kad viskas vyks sklandžiai, kad medikai ir toliau dalintųsi savo patiriamais ne tik gerais, bet ir skaudžiais išgyvenimais, netylėtų apie atvejus, kuomet jie patiria tiek psichologinį, bei fizinį smurtą. Užtikrino, kad nebus atleistas nei vienas GMP medikas, netgi jų dar trūks.

Toliau ministras nukeliavo prie Kėdainių PSPC suaugusiųjų registratūros, kur susipažino su pacientų eilių valdymo įrenginiu, pakalbino į polikliniką atėjusį pacientą, vėliau pats priėjęs prie registratūros domėjosi registratorių darbu, linkėjo joms kantrybės bendraujant su pacientais. A. Dulkys su apsilankęs terapijos skyriuje, pravėręs šeimos gydytojos kabinetą, domėjosi, su kokiomis problemomis susiduria šeimos gydytojas, aptarė galimus sprendimo būdus, pakalbino pacientą, klausė jo nuomonės apie teikiamą gydymą.

Pakalbino ne vieną pacientą, kuris koridoriuje laukė šeimos gydytojo konsultacijos. Džiugino, kad atsiliepimai apie šeimos gydytoją buvo geri.    

VšĮ Kėdainių PSPC inform.