Dėl skiepijimo antrąja sustiprinančiąja doze adaptuota vakcina tvarkos

LR Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, nuo 2023 metų sausio 21 dienos antrąja sustiprinančiąja doze adaptuota vakcina gali skiepytis:

  • 12 m. ir vyresni asmenys, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, arba asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais (ne anksčiau kaip po 90 dienų nuo sustiprinančiosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos arba ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo COVID-19 ligos diagnozės patvirtinimo);
  • 12 m. ir vyresni asmenys, kurie, atsižvelgiant į jų sveikatos būklę, turi didžiausią riziką užsikrėsti COVID-19 liga ir (ar) susirgti sunkia šios ligos forma (įvertinus sveikatos priežiūros specialistui) – ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo sustiprinančiosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos arba COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo;
  • kiti 12 m. amžiaus ir vyresni asmenys – ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo sustiprinančiosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos arba ne anksčiau kaip po 270 dienų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo.

Atkreipiame dėmesį, kad pakartotinai gydytojo sprendimu gali skiepytis antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze jau pasiskiepiję asmenys, kuriems taikomas sisteminis imunosupresinis gydymas ar yra nustatytas imunodeficitinis sutrikimas.

Šiuo metu VšĮ Kėdainių PSPC skiepijama vakcina, pritaikyta koronaviruso Omikron atmainos potipiui BA.4, BA.5. Gyventojams, kurie dar nebuvo paskiepyti, yra skiriama originali vakcina „Comirnaty“.

Registruotis ir atvykti vakcinacijai pacientai gali darbo dienomis nuo 8 iki 16 val.

Būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Užsiregistruoti vakcinacijai galite:

  • telefonu 8 611 10420, 8 614 69;
  • atvykus į vakcinacijos vietą (Budrio g. 5, 9 kab.);
  • internetu https://koronastop.lt

VšĮ Kėdainių PSPC inform.