Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų, Šv. Apolonijos diena

Sveikiname kolegas su jų profesine švente!

VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriuje šiandien dirba 11 gydytojų-odontologų, 2 burnos higienistės, 10 odontologų padėjėjų, 2 registratūros darbuotojos, autoklavo aparatininkė.

Dantų gydymo skyrius teikia paslaugas tik socialiai draustiems, Kėdainių PSPC prisirašiusiems pacientams, jiems visos dantų gydymo paslaugos teikiamos nemokamai, tačiau mokėti tenka tik už procedūrų metu naudojamas medžiagas, pagal Kėdainių PSPC patvirtintus  įkainius.  

Kitiems pacientams suteikiama tik būtinoji pagalba.

Dantų gydymo skyriuje atliekamas:

  • dantų gydymas,
  • dantų ir dantų šaknų šalinimo procedūros,
  • kitos chirurginės procedūros paciento burnoje (pvz., pūlinių atvėrimas ir kt.),
  • burnos higienos paslaugos,
  • profilaktinis dantų tikrinimas.

Vykdomas profilaktinis darbas, kuris prasideda nuo vasario mėnesio ir tęsiasi iki rudens. Vaikų ir paauglių dantys tikrinami profilaktiškai 1 kartą metuose.

Vaikams iki 18 metų, visos skyriuje teikiamos paslaugos, taip pat ir profesionali burnos higiena,  atliekamos nemokamai.

Burnos higienos kabinete vaikų nuolatiniai krūminiai dantys, esant indikacijoms, dengiami silantinėmis medžiagomis siekiant juos apsaugoti nuo ankstyvo ėduonies.

Paminės buvusius kolegas

Tradiciškai, vasario 9-ąją, VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriaus odontologai mini Šv. Apolonijos dieną, kuri laikoma dantų ir dantų gydytojų globėja. Noras minėti Šv. Apolonijos dieną kilo 2003 metais, kai netekome net dviejų, kėdainiškių labai mylimų gydytojų odontologių – Onutės Navakauskienės ir Vidos Morkūnaitės. Viena iš jų – O. Navakauskienė buvo palaidota būtent Šv. Apolonijos dieną. ,,Tuomet ir kilo mintis, galbūt reikėtų kiekvienais metais, būtent šią odontologams skirtą dieną, prisiminti visus odontologus, jų padėjėjus, dantų technikus, dirbusius mūsų skyriuje, jau išėjusius Anapilin. Ši tradicija išliko iki šios dienos. Tik deja, buvusių kolegų, kuriuos tenka prisiminti jų profesinę dieną, sąrašas vis ilgėja,“ – teigė šios idėjos autorė dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė.

Kaip kasmet, taip ir šiemet, jau 20-ąjį kartą  – minint Odontologų dieną, vasario 9- ją, Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje 18 val. bus aukojamos Šv. Mišios už mirusius dantų gydymo skyriaus gydytojus odontologus, odontologo padėjėjus ir dantų technikus, prašant sveikatos ir stiprybės ir gyviems šios profesijos atstovams. Į Šv. Mišias kviečiami atvykti ne tik dantų gydymo skyriaus darbuotojai, bet ir kiti šios profesijos specialistai, kurie yra rajono odontologų bendruomenės atstovai, jų šeimos nariai.

Po Šv. Mišių tradiciškai aplankomi Anapilin išėjusių skyriaus odontologų kapai, uždegamos atminimo žvakelės.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.