Apie Mobilaus punkto paslaugas – per LRT

VšĮ Kėdainių PSPC Mobilaus medicinos punkto teikiamos paslaugos sulaukė susidomėjimo iš LRT laidos ,,Panorama“. Atvykusi žurnalistė Kristina Karlonė kartu su operatoriumi Viliumi Mačiulaičiu parengė reportažą apie VšĮ Kėdainių PSPC Mobilaus medicinos punkto teikiamas paslaugas pacientų namuose, kurį bus galima išvysti artimiausiu laiku ,,Panoramoje“.

📌Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė papasakojo apie Mobilaus medicinos punkto šiandienos situaciją ir perspektyvas.

📌Slaugos tarnybos ir Mobilaus punkto koordinatorė Rima Kikilienė informavo kaip organizuojamas paslaugų teikimas pacientų namuose.

📌Bendrosios praktikos slaugytoja Regina Ulinskienė pristatė, kokios teikiamos paslaugos pacientų namuose.

📌Apsilankyta pacientų namuose Vitėnų kaime bei Kalnaberžėje. Pakalbinti pacientai labai džiaugėsi, jog neišeidami iš namų gali gauti tokias paslaugas.

Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė papasakojo apie Mobilaus medicinos punkto šiandienos situaciją ir perspektyvas. Informavo, jog Mobilus medicinos punktas pradėjo veiklą 2019 m., tačiau dėl COVID-19 pandemijos veikla buvo nutrūkusi, vėl atnaujinta 2022 m. birželio mėnesį. Mobilus punktas vykdavo į kaimiškąsias vietoves pagal iš anksto sudarytą grafiką, stovėdavo šalia buvusių medicinos punktų, bendruomenės namų bei parduotuvių, Deja, pacientų, kurie kreipėsi paslaugų buvo labai maža. Todėl nuo lapkričio 3 d. darbą pradėjus naujam Slaugos tarnybos ir Mobilaus punkto koordinatoriui bei siekiant užtikrinti geresnį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą kaimiškosiose vietovėse, pradėti lankyti pacientai jų namuose.

Slaugos tarnybos ir  Mobilaus punkto koordinatorė Rima Kikilienė pasakojo, kad Mobilus medicinos punktas per dieną vidutiniškai nuvažiuoja apie 100 km., per dieną aplankoma apie 12 pacientų. Viena bendrosios praktikos slaugytoja reguliariai lanko apie 100 pacientų. Lankomi tie, kurie prirašyti mūsų įstaigoje.

Į koordinatorę telefonu kreipiasi pacientų vaikai, anūkai, ar bendruomenių atstovai, pranešdami apie  pacientus, kurie sunkiai vaikšto ir kuriems reikalinga medicininė priežiūra. Po vieną kartą aplankomi visi pacientai, įvertinus jų sveikatos būklę, vėliau lankomi pagal poreikį.  Mobilus punktas skirtas tiems pacientams, kurie patys negali nuvykti iki medicininių paslaugų suteikimo vietos – artimiausio medicinos punkto, ambulatorijos ar Centro.

Bendrosios praktikos slaugytoja Regina Ulinskienė, teikianti paslaugas pacientų namuose teigė, kad Slaugos tarnybos medikai yra tarpininkai tarp pacientų ir šeimos gydytojų, lanko pacientus atokiausiuose kaimuose, atlieka šeimos gydytojų paskirtas procedūras, kurias įmanoma atlikti namų sąlygomis.   

Nuvykus į namus, pacientams matuojamas kraujospūdis, nustatomas gliukozės kiekis kraujyje bei kraujo įsotinimas deguonimi (saturacija), užrašoma elektrokardiograma. Įvertinama bendra paciento būklė. Pagal poreikį pacientams keičiamos stomos, imami kraujo tyrimai, prižiūrimos pragulos, sekama, kaip pacientai vartoja paskirtus vaistus ir kt. Duomenys apie paciento būklę perduodami šeimos gydytojui

Pakalbinti pacientai džiaugėsi, kad neišeidami iš namų, gali gauti tokias paslaugas.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.