Dalyvavo sveikatingumo popietėje

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre rajono senjorai ir kiti brandaus amžiaus žmonės dalyvavo sveikatingumo popietėje, kurioje buvo pristatomos VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre įgyvendinamų prevencinių programų galimybės, vertinami ir aptariami svarbiausi lėtinių neinfekcinių ligų rizikos faktoriai, teikiamos individualios konsultacijos, platinama dalomoji medžiaga. Popietė buvo skirta susitikimui su sveikatos priežiūros specialistais ir gydytoju Tomo Vilūnu.

Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė atliko tyrimus: nustatė  bendrojo cholesterolio kiekį kraujyje, iš kapiliarinio kraujo tyrė trigliceridų kiekį, matavo arterinį kraujo spaudimą, įvertinus pacientų ūgį ir svorį, apskaičiavo kūno masės indeksą (KMI), norintiems matavo liemens ir klubų apimtį ir skaičiavo jų santykį. Šių rizikos faktorių nustatymas padės asmenims įsivertinti jų individualią riziką. Nustačius nukrypimus nuo normos, buvo rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju, gydytoju kardiologu, atlikti papildomus, išsamesnius tyrimus.

Kėdainių PSPC projektų koordinatorė Jūratė Vaitonienė teigė, kad Centras ir SJMC veikiantis Trečiojo amžiaus universitetas sutelkė jėgas ir  visiems Kėdainių miesto senjorams organizavo akciją, kurios metu gydytojas skaitė paskaitą apie širdies kraujagyslių ir kitų organų susirgimus, kraujagyslių ir kraujotakos sutrikimus, atsakė į rūpimus klausimus, o dalyviai galėjo praktiškai išsitirti ir sužinoti, kokius turi rizikos faktorius ir kaip gali pastiprinti savo sveikatą.

Sveikatos kabineto darbuotojos pastebėjo, kad pastaruoju metu stebima tendencija: šių ligų ,,jaunėjimas” – vis dažniau širdies infarktu suserga jaunesni nei 45 metų vyrai bei moterys iki menopauzės. Jų rizika susirgti padidėja, jei kartu yra keli rizikos faktoriai, tarpusavyje susiję ir stiprinantys vienas kito poveikį. Todėl rizikos veiksnių nustatymas – svarbi prevencinių priemonių dalis: įvertinus didelę riziką, galima nedelsiant pradėti ją mažinti, o jeigu žmogus jau serga, rizikos faktorių kontrolė neleidžia ligai progresuoti.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.