,,Metų medikės“ profesinės veiklos stažas – 35-eri metai

Balandžio 27-ąją, Medicinos darbuotojų profesinės šventės proga Kėdainių arenoje buvo surengti ,,Metų mediko“ apdovanojimai. 2023 m. ,,Metų mediku“ išrinkta VšĮ Kėdainių PSPC šeimos gydytoja Daiva Lina Lesevičienė.

,,Metų medikei“ skirta Kėdainių rajono savivaldybės padėka, 3 000 eurų premija, sidabrinis ženklas ,,Už nuopelnus“.

Dėl labai svarbių priežasčių šeimos gydytoja Daiva Lina  Lesevičienė šventėje negalėjo dalyvauti, todėl apdovanojimą atsiėmė ir po renginio perdavė laimėtojai Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė.

Atsiimdama šeimos gydytojai skirtą apdovanojimą Joana Kleivienė teigė: ,,Atvykusi į areną, gavau gydytojos žinutę. Pažodžiui nepasakysiu, kas buvo parašyta, bet ji nesijaučia verta, gaudama tokį garbingą apdovanojimą. Nuoširdžiausiai dėkoja kolektyvui ir savo pacientams už galimybę dirbti ir sako: ,,Dirbsiu tol, kol galėsiu“. O man yra didelė garbė ir didelė atsakomybė perduoti šį garbingą apdovanojimą šeimos gydytojai Daivai Linai Lesevičienei. Tai gydytoja iš pašaukimo, kuri daug metų besąlygiškai kiekvieną dieną atidavė savo profesijai, savo darbui ir savo pacientams. Tai yra žmogus iš didžiosios raidės. Didelė laimė pažinti ją ir man ir dirbti kartu visam pirminės sveikatos priežiūros kolektyvui. Labai džiaugiamės ją turėdami, labai vertiname ir nuoširdžiai linkime dar ilgai būti ir dirbti mūsų visų pacientų labui. Ačiū daktarės Linos Daivos Lesevičienės vardu“.

Gydytoja – mylima ir gerbiama

2023 ,,Metų mediko“ apdovanojimą pelniusios Daivos Linos Lesevičienės, dirbančios VšĮ Kėdainių PSPC šeimos gydytoja, profesinės veiklos stažas  35 metai.

1986 metais baigė Kauno medicinos institutą ir po internatūros pradėjo dirbti Kėdainių rajono centrinės ligoninės poliklinikoje apylinkės terapeute.

Nuo 1997 metų, reorganizavus rajono sveikatos priežiūros įstaigas, gydytoja Daiva iki šiol dirba VšĮ Kėdainių PSPC BPG terapijos skyriuje.

1998 metais D.L.Lesevičienei suteikta antroji gydytojos terapeutės kvalifikacinė kategorija.

2005 metais Kauno medicinos universitete D.L.Lesevičienė baigė medicinos studijų krypties šeimos medicinos rezidentūros studijas ir jai suteikta šeimos gydytojo profesinė kvalifikacija.

Daugelį metų gydytoja Daiva buvo VšĮ Kėdainių PSPC medicinos etikos komisijos narė. Ji aktyvi Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių skyriaus narė.

Profesionalumas ir kompetencija, darbštumas ir atsakomybė, kruopščiai ir laiku atliekama kiekviena pavesta užduotis, gilinimasis į problemą iš esmės. Taip apibūdinamas gydytojos Daivos darbas. Sąžiningas ir doras, nuoširdus ir šiltas žmogus tokią Daivą kolegos pažįsta daugybę metų.

Ypatingas dėmesys kiekvienam pacientui, atviras ir nuoširdus bendravimas kolektyve nelieka be atsako. Gydytoja mylima ir gerbiama pacientų ir kolegų.

Daiva Lina Lesevičienė ne kartą apdovanota Kėdainių rajono savivaldybės vadovų ir VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus padėkos raštais.

Pretendentai į 2023 m. ,,Metų medicinos darbuotojo“ nominaciją

Iš 15 nominantų ,,Metų mediko“ apdovanojimui daugiausia – net 8 medikai yra dirbantys VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre. Šventės metu visi jie apdovanoti  Kėdainių rajono mero pasirašytomis padėkomis ir dovanomis.

Vida Milkintienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Šėtos ir Lančiūnavos ambulatorijoms priklausančiuose medicinos punktuose (Okainių, Truskavos, Pagirių) bendrosios praktikos slaugytoja.

Sandra Rimkuvienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos paslaugų namuose tarnybos bendrosios praktikos slaugytoja.

Daiva Lina Lesevičienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja.

Inga Barvainienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Dantų gydymo skyriuje dirbanti burnos higienistė.

Roberta Barsnevičienė – bendrosios praktikos slaugytoja, VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos skyriaus skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė.

Danguolė Rakauskienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro psichikos sveikatos skyriaus gydytoja psichiatrė.

Daiva Grigarienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro ilgametė darbuotoja,  šeimos gydytoja.

Ginta Paulauskienė – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytoja.

Pasveikino rajono vadovas

Medicinos darbuotojų dienos proga Kėdainių arenoje susirinkusius medikus sveikinęs Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis pažymėjo, kad šiandien ta diena, kai patys nuoširdžiausi žodžiai turėtų būti skirti medikams, ko gero tai turėtume daryti kiekvieną dieną, nes medikus dažniausiai prisimenam, kai mums atsitinka kažkas negero. Bet turbūt pamirštam mes jiems padėkoti. ,,Todėl šią dieną ir aš jiems skiriu padėkos žodžius, kad jie kasdien dirba neeilinį darbą nuoširdžiai. Paskutinis laikmetis buvo sunkus ne tik mums, kaip pacientams, bet ir medikams. Dveji metai tęsėsi pandeminis laikotarpis, prasidėjusi sveikatos apsaugos sistemos pertvarka nesuteikia gerų emocijų ir medikams. Bet šiandien nesinorėtų šnekėti apie problemas, norėtųsi, kad medikai pasijustų, kad yra pagerbiami, kad jie išgirstų daug padėkos žodžių, sulauktų gėlių ir kad gali visi suėję pabendrauti, nes tam laiko jiems kartais pritrūksta“, – kalbėjo rajono vadovas.    

Šventėje medikus pasveikino 2019 m. ,,Metų medikas“ Alfredas Hofmanas, Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas, Metų mediko atrankos komisijos pirmininkas, padėkojęs medikams už pasiaukojimą ir nuoširdų darbą.

Sveikinimo žodžius medikams perdavė LR Seimo nariai ir jų atstovai.

Šventinę nuotaiką medikams kūrė keturių Lietuvos operos solistų grupė ,,Il Senso“.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.