Buvo atliekami greitieji ŽIV, sifilio, hepatitų B ir C testai

Tęsiant projektų „Žemo slenksčio paslaugų palaikymas ir plėtra Kėdainių rajone“ (finansuoja Respublikinis priklausomybės ligų centras) ir „Žemo slenksčio paslaugų teikimo Kėdainių rajone užtikrinimo programa 2023–2027 m. (finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė) veiklas, gegužės 6 – ąją kėdainiečiai buvo kviečiami apsilankyti Kėdainių senamiesčio vaistinės patalpose, kur nemokamai ir anonimiškai buvo atliekami greitieji ŽIV, sifilio, hepatitų B ir C testai.

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro socialiniai darbuotojai Jaunius Sagatavičius ir Tomas Samuolis, pasitelkę Kėdainių pagalbos šeimai centro priklausomybių konsultanto bei palydėjimo paslaugų koordinatoriaus darbo patirtį, tądien kėdainiečiams dalino informacinę medžiagą priklausomybių prevencijos ir gydymo temomis, skatino atlikti greituosius testus, bendravo narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žalos ir susijusių neigiamų pasekmių mažinimo temomis.

Socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Šilkaitienė atliko po 14 ŽIV, sifilio, hepatitų B ir C testų, besitiriantiems suteikė ikitestinio ir potestinio konsultavimo paslaugas, taip pat suteikė visą klientus dominančią informaciją apie užsikrėtimo galimybes, pagrindines infekcinių ligų prevencijos priemones.

Norite anonimiškai  ir nemokamai atlikti greituosius ŽIV, hepatito B ir C, sifilio testus? Užeikite į VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyrių (kabineto Nr. 1) arba skambinkite 8 611 10420, 8 695 18681 (suderinsime susitikimo datą, laiką ir vietą).

VšĮ Kėdainių PSPC inform.