Greitojo A grupės beta hemolizinio streptokoko antigeno nustatymas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad racionaliam antibiotikų skyrimui gali padėti greitojo A grupės beta hemolizinio streptokoko antigeno nustatymas.

Siekiant kuo tiksliau nustatyti ligos diagnozę, VšĮ Kėdainių PSPC pediatrijos skyriaus procedūriniame kabinete atliekamas greitasis A grupės beta hemolizinio streptokoko antigeno nustatymo testas, kuris skirtas 2-7 metų vaikams, sergantiems ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Testas atliekamas norint nustatyti, ar vaikas yra streptokoko bakterijos, sukeliančios įvairias ligas (tonzilitą, faringitą, laringitą, nazofaringitą ir kitas ligas, galinčias pasireikšti sunkiomis formomis jų negydant), nešiotojas arba siekiant išsiaiškinti infekcijos kilmę, kuri gali būti bakterinė ar virusinė. Tik patvirtinus bakterinę infekcijos kilmę, galima teisingai parinkti gydymą ir skirti antibiotikus.

Kauno apskrityje 2022 m. daugiausia vaikų patikrinta Kėdainių rajone – 72,6 proc., tai yra 4,5 karto daugiau nei Kauno apskrityje.

Daugiausia testų 2022 m. Kėdainių rajone atliko VšĮ Kėdainių PSPC – 1 376 ir patikrino didžiausią dalį vaikų – 87,3 proc.  

Viršutinių kvėpavimo takų infekcija – dažniausia vaikų sveikatos problema, dėl kurios kreipiamasi į šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Svarbu prisiminti, kad dažna šių ligų priežastis yra virusai, kurių gydymas antibiotikais yra neveiksminga priemonė. Antibiotikai skirti gydyti bakterijų sukeltus susirgimus. Neatsakingas ir besaikis antibiotikų vartojimas ne tik alina žmogaus organizmą, bet ir gilina globalią antimikrobinio atsparumo problemą. Skiriant antimikrobinius vaistus be būtinybės, ilgainiui bakterijos gali tapti atspariomis. Tokios bakterijų sukeltos ligos antibiotikai gali nebeįveikti.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.