Slaugytojų dienos proga slaugytojos surengė išvyką

Gegužės 12-ąją, švenčiant Tarptautinę slaugytojų dieną, kai norėjosi atsitraukti nuo kasdienybės ir darbų, VšĮ Kėdainių PSPC slaugytojos surengė išvyką į Jurbarką. Kelionės metu gidė B. Paulikienė  supažindino su  Jurbarko kraštu, jo istoriniais ir kultūriniais paveldais. Aplankėme Jurbarko dvarą –  tuo metu buvo vadinamas karališkasis, atstatytomis rūmų kolonomis ir pamatų žymėmis, kurios  leidžia lengviau įsivaizduoti buvusį ansamblį. Pasivaikščiojome po dvaro parką.

Jurbarke nuo 1929 m. iki 1941 m. gyvenęs ir kūręs vienas žymiausių Lietuvos skulptorių Vincas Grybas, išgarsėjo kaip vienas stipriausių savo amato meistrų,  Lietuvoje gebėjęs sukurti ne tik įspūdingas skulptūras, bet ir meistriškai mokėjęs išspręsti architektūrinės aplinkos problemos. Per neilgą savo gyvenimą V. Grybas spėjo palikti ryškų pėdsaką, o su jo paveldu susipažinome jo paskutinėje gyvenimo vietoje, buvusiame Jurbarko dvaro pastate. Čia veikiančiame memorialiniame muziejuje, be V. Grybo, taip pat susipažinome su eksponuojama tapytojos Lidos Meškaitytės kūryba, gaminamais edukacijos metu meno kūriniais.  

Apsilankėme ,,Sandros  meno namuose‘‘ – tai vieta, kurioje skaniai papietavome. Sandra Mielkaitytė mus pavaišino Šliurpyne, kurią reikia ne valgyti o šliurpti, taip pat karka virta aluje, nuostabaus skonio pyragu su cikorijos kava bei gaiviaisiais  gėrimais. Po pietų laukė nuostabios edukacijos Sandros pogrindyje, kurios metu žaidėme virtualios realybės žaidimus, nusikalėme monetas.

Ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, pačiame Šakių rajono pakraštyje aplankėme penkių Sudargo piliakalnių kompleksą, menantį čia įvykusių lietuvių kovas su kryžiuočiais. Sudargo piliakalniai po Kernavės piliakalnių laikomi svarbiausiais istorine, archeologine ir kultūrine verte. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalniai – istorijos saugotojai. Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Šiandien į neaprėpiamus tolius žvalgosi išlikę ryškūs piliakalnių didybės ženklai,  o lankytojų akis džiugina nuo penkių piliakalnių viršūnių atsiverianti melsva Nemuno juosta, miškų ir laukų horizontai.

Pasivaikščioję nuostabiuose gamtos kampeliuose, grįžtant namo, aplankėme Girdžių kaime, įsikūrusią šeimos sūrinę ,, Sūrio džiazas“, kurioje iš šviežio ir natūralaus ūkyje gaunamo karvių pieno, gaminamas ir brandinamas fermentinis sūris ir kiti pieno produktai. Degustacijos metu skanavome „Sūrio džiazo“ įvairaus brandinimo laikotarpio fermentinių sūrių su priedais ir be priedų, šviežių fermentinių sūrelių bei lietuvių tradicinės gamybos sūrių asorti, vaišinomės pieno šampanu. Gera nuotaika ir įspūdžiais sugrįžome namo.

Sandra Rimkuvienė

LSS organizacijos Kėdainių PSPC pirminės grupės pirmininkė