Sveikatą profilaktiškai pasitikrino 94,7 proc. moksleivių

Šiais metais nuo ankstyvo pavasario VšĮ Kėdainių PSPC Pediatrijos skyriuje prasidėjęs profilaktinis vaikų ir moksleivių sveikatos patikrinimas vyksta sklandžiai. Iki rugsėjo 15 d. iš prisirašiusiųjų pas miesto vaikų ligų gydytojus ir šeimos gydytojus sveikatą profilaktiškai pasitikrino 94,7 proc. moksleivių. Tai yra tikrai geras rodiklis, lyginant su ankstesniais metais tuo pačiu laikotarpiu, kai sveikatą pasitikrindavo tik apie 80 proc. moksleivių. Nepasitikrinusių moksleivių apytiksliai liko apie 200. Neblogi rezultatai ir rajono ambulatorijose. Rugsėjo 1 d. ten buvo patikrinta daugiau kaip 80 proc. moksleivių. Manoma, kad per artimiausią mėnesį bus patikrinti visi ugdymo įstaigas lankantys vaikai.

Profilaktinio moksleivių sveikatos patikrinimo rezultatus apibendrinusi VšĮ Kėdainių PSPC  laikinai einanti Pediatrijos skyriaus vedėjos pareigas Jūratė Judickienė pastebėjo, jog šiemet aktyvesni buvo visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys mokyklose ir darželiuose, kurie ragino tėvelius atvykti su vaikais į polikliniką. Jiems nuoširdžiai dėkojama už pagalbą. Aktyviai dirbo apylinkių bendrosios praktikos slaugytojos – kvietė moksleivius atvykti profilaktiniam patikrinimui, todėl tikrai smagu, kad rugsėjo 15 d. pasitinkame su tokiu dideliu profilaktiškai patikrintų moksleivių skaičiumi.

Vaikų sveikatos problemos nėra naujos, jos yra tos pačios kaip ir anksčiau. Išlieka aktualus mitybos sutrikimų klausimas. Yra nemažai vaikų, turinčių padidintą svorį, mažesnė dalis – jų nėra daug, su per maža kūno mase. Išsamesnius rezultatus mes matysime, kai juos apibendrins Visuomenės sveikatos biuro specialistai, tačiau minėta problema yra akivaizdi ir išlieka aktuali.

Nemažai matome vaikų su sutrikusiu regėjimu – tam įtakos matyt turi informacinės technologijos ir mobilieji telefonai. Gaila, kad vaikų skaičius, su vienokiais ar kitokiais, regėjimo sutrikimais, auga.

Pastebime, kad padaugėjo vaikų, turinčių vienokių ar kitokių psichologinių problemų. Vaikai tapo jautresni lyginant su prieš keletą metų buvusia situacija. Toli gražu ne visiems jiems diagnozuojami psichikos ar elgesio sutrikimai, tačiau tokiems vaikams patariame kreiptis psichologo konsultacijai.

Visi vaikai, profilaktiškai tikrinantys sveikatą, nukreipiami odontologo konsultacijai, dalis jų kreipiasi į privačias odontologijos įstaigas ir kabinetus, tačiau didžioji dauguma tikrinasi Kėdainių PSPC Odontologijos skyriuje.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.